16. Akdeniz Oyunları İcra Kurulu Toplantısı yapıldı

16. Akdeniz Oyunları İcra Kurulu Toplantısı yapıldı

Bocce'nin de içerisinde yer alacağı 16. Akdeniz Oyunları 1. İcra Kurulu Toplantısı, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'nun başkanlığında Ankara'da yapıldı.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ndeki toplantıya Bakan Başesgioğlu'nun yanı sıra Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, genel müdür yardımcıları, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Togay Bayatlı, Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Lütfi Arıboğan, 26 federasyonun başkanları ve teşkilat yetkilileri katıldı.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Bakan Başesgioğlu, icra kurulunun ilk toplantısını gerçekleştirdiklerini ve her ay bir kez toplanacaklarını belirterek, ''Akdeniz Oyunları'na önem veriyoruz. Ülkemizi en yüksek seviyede temsil etmek için çok sıkı işbirliği yapacağız. Oyunların başarılı geçmesi için çok iyi planlama yapacağız. Aynı tarihlerde Üniversite Oyunları da söz konusu. Zaten ülke olarak 2009 ile 2014 yılları arasındaki büyük organizasyonlara katılacağız ve bazıların da ev sahipliği yapacağız. Oyunlar olimpiyatlar için bir referans noktası'' diye konuştu.

Toplantıda, gündemdeki teknik bilgilendirme, federasyon başkanlarının potansiyel sporcu sayıları hakkında bilgi sunumu ve kafilenin Pescara'ya gidiş ve dönüşünün planlanması da ele alındı. 16. Akdeniz Oyunları, 26 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasında İtalya'nın Pescara kentinde yapılacak. Oyunlarda 29 branşta 23 ülke mücadele edecek.


Toplantıda yer alan federasyonumuz başkanı Ahmet Recep Tekcan, Bocce branşında ilk kez bu denli ciddi bir düzeyde temsil olanağı kazandığımızı belrterek, "Türk sporu için önemli bir organizasyon olan Akdeniz Oyunlarında elde edeceğimiz başarılar ülkemizde Bocce sporuna bakışı da çok olumlu bir biçimde etkileyecek" dedi. Tekcan, ayrıca Bocce'nin 3 disiplininde yarışmalar yapılacağını ve 10 Altın, 10 Gümüş ve 10 Bronz olmak üzere toplam 30 madalya dağıtılacağını kaydetti.  

522004 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği