2009 Türkiye Kulüpler Bowling Şampiyonası tüm heyecanıyla devam ediyor

2009 Türkiye Kulüpler Bowling Şampiyonası tüm heyecanıyla devam ediyor

2009 Türkiye Kulüpler Bowling Şampiyonası, 13 kulüpten 78 sporcunun katılımıyla Ankara Rolling Ball Bowling Salonunda başladı.

2009 Türkiye Kulüpler Bowling Şampiyonası, 13 kulüpten 78 sporcunun katılımıyla Ankara Rolling Ball Bowling Salonunda başladı.


Şampiyona açılış töreninin ardından başladı. Törende GSGM Genel Müdür Yardımcısı Nuri Demirci, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Odabaşı, GSGM Personel Dairesi Başkanı Ahmet Ak, TBBDF Başkan vekili Dr. Mutlu Türkmen, yönetim kurulu üyeleri Mevlüt Yeni, Kenan Tamer ve Adem Yakıncı da hazır bulundu. Açılış töreninde, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından, Mutlu Türkmen ve Nuri Demirci sporculara hitaben birer konuşma yaptı. Türkmen, katılan kulüplere özellikle teşekkür ederek, "Sizin verdiğiniz desteklerle Bowlingi önümüzdeki dönemde çok daha olumlu bir noktaya taşıyacağız. Tek hedefimiz Bowling sporunu tüm Anadoluya yaymak suretiyle, yeniden yapılandırmaktır. Kısa zamanda Bowling sporunun Türkiye'de ve Dünyada hakettiği noktaya gelmesi için, federasyon olarak tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz" dedi. Türkmen'in ardından konuşan Genel Müdür Yardımcısı Demirci, Bowling'in son yıllarda ülkemizde eğlence amaçlı olarak çok yaygınlaştığını dile getirerek, "Ancak sportif anlamda Bowling istediğimiz noktaya ulaşamadı. Genel Müdürlük olarak Bowlingin spor olarak da yaygınlaşması ve ülkemizi uluslararası alanda daha iyi temsil edebilmesi için Federasyonumuza gerekli her türlü desteği vereceğiz" dedi.


İlk gün baylar tekler (1- Mustafa Onur - Kazan - 683 , 2- Mustafa Erbir - Antalya Polis Gücü - 653, 3- İsmail Ayan - Antalya Kepez - 643); bayanlar tekler (1- Aslı Çorak Dertli - Gençlerbirliği - 633, 2-Gözde Yeşilkaya - Gençlerbirliği - 515, 3- Ayşe Kalaycı - Gençlerbirliği - 479); ve çift baylar (1-Mustafa Onur - Hakan Orhan - Kazan - 1294; 2-Sedat Aktaş-Ömer Doğan - Gençlerbirliği - 1272, 3-Orhan Tola - Oğuz Yılmaz - Ankaraspor - 1189) müsabakaları yapıldı.


İkinci gün ise bayanlar çiftlerde Gençlerbirli'ğinden (1- Hande Yeşilkaya-Tuğçe Gül, 2-Aslı Ç. Dertli-Gözde Yeşilkaya, 3-Gülay Turanlı- Ayşe Karaca); erkekler üçler (1-Habib Doğan- Fatih Tekeli- Oğuz Yılmaz, 2-Ekrem Topaç- Doğan Albayrak - İsmail Ayan, 3-Barış Eroğlu - Erhan Karabulut - Tuğrul Gürdoğan); bayanlar üçler ise yine Gençlerbirli'ğinden (1-Gülay Turanlı - Ayşe Kalaycı - Hande Yeşilkaya, 2- Tuğçe Gül  - Aslı Dertli - Gözde Yeşilkaya, 3-Meryem Şaban, Sevil Burgaz, Eylül Koç)


Şampiyona Pazar günü oynanacak takım final müsabakalarıyla sona erecek. Bayanlar üçler


(Haber ve Foto - Mevlüt Yeni - Ankara) 

418786 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği