2016-17 Dart sezonu tahmini faaliyet programı, genel kurallar ve turnuva kuralları duyurusu

2016-2017 Dart sezonu tahmini faaliyet programı, genel kurallar ve turnuva kuralları duyurusu

2016-2017 SEZONU TAHMİNİ FAALİYET PROGRAMI

Türkiye Dart Şampiyonası DEMET SEZEN sıralama ayakları

  1.Ayak Büyükler Kategorisi 22/23 EKİM 2016 ANTALYA KEMER
  1. Ayak Yıldız ve Gençler Kategorisi 5/6 KASIM ANKARA
  2. Ayak Tüm Kategoriler OCAK 2017 ANKARA
  3. Ayak Tüm Kategoriler Şubat 2017 ANKARA
  4. Ayak Tüm Kategoriler MART 2017 GAZİANTEP
  5. Ayak Tüm Kategoriler Nisan 2017 ANTALYA KEMER
  6. Ayak Tüm Kategoriler Mayıs 2017 ANKARA
  Ustalar Turnuvası Tüm Kategoriler 2017 MAYIS ANKARA

  OPEN turnuvalar
  19-26 Ekim Antalya Sadece Büyükler Kategorisi
  Nisan 2017 Antalya Büyükler ve Gençler Kategorisi
  WDF takvimindeki tüm turnuvalar

  Kulüplerarası şampiyona
  Aralık 2016 Türkiye Kulüpler Arası Dart Şampiyonası ANKARA

  Elektronik Dart Şampiyonası
  Mart 2017 Türkiye Elektronik Dart şampiyonası

  Milli Takım Kamp ve Seçmeleri
  Muhtelif tarih ve yerler

  Antrenör / Hakem Seminer ve Kursları
  Muhtelif tarih ve yerler

  Sezon öncesi genel kurallar

   1.Bir sporcu kendi kulüp forması dışında başka bir kulüp forması ile yarışamaz. Ancak sporcular başka bir kulüp forması olmamak kaydıyla serbest forma ile yarışabilir.
   2.Alkol kontrolü turnuva ayaklarının hepsinde ve her iki günde yapılacaktır (Gerekli personel bulunması halinde).
   3.Turnuva salonunda çevresel uyaranlardan (tezahürat vb.) sporcuların daha az rahatsız olmasını sağlamak amacıyla enstrümantal müzik (sözsüz-yerli veya yabancı) yayını yapılacaktır.
   4.Turnuva eşleşme kuraları çekiliş aparatıyla sporcuların önünde yapılacaktır.
   5.2007-2006-2005 doğumlu sporcular Minikler kategorisinde yarışacak, bu kategori kız-erkek karışık oynanacaktır. 2004-2003-2002 doğumlu sporcular, Yıldızlar kategorisinde yarışacaktır. Sporcular kendi istekleriyle de olsa bir üst kategoride yarışamazlar.
   6.Zaman ve yer sorunu olmadığı müddetçe Minik, Yıldız ve Gençler kategorilerinde maçlar Büyüklerden ayrı olarak yapılacaktır.
   7.Yarışma salonunda Elektronik Sigara kullanılmasına izin verilmeyecektir.
   8.Sıralamaya en fazla 2 yurt dışı maçının puanı eklenecektir.
   9.Sezon sonunda Büyükler ve Gençler kategorilerinde Türkiye sıralamasında ilk 2’de yer alan sporcular milli takıma doğrudan seçilmiş olacaktır. Üçüncü ve dördüncü sırada yer alan sporcular ise milli takım seçmelerine katılacaktır. Seçmelere Büyükler kategorisinde ilk 10’da yer alan tüm sporcular ve ilk 16’da yer alan 23 yaş altı sporcular; gençler kategorisinde ise ilk 16’daki tüm sporcular katılabilecektir. Seçmelerde alt sırada olanların öncelikle kendi aralarında eleme maçları oynama esası geçerli olacaktır.
   10.Elektronik Dart Şampiyonasında tüm kategorilerde (Minik, Yıldız, Genç, Büyük) yarışma yapılacaktır. Ancak yarışmaya katılacaklar Türkiye sıralamasındaki derecelerine göre belirlenecek, şampiyona tüm sporculara açık olmayacaktır.

   Türkiye Dart Şampiyonası Katılım ve İşleyiş Kuralları

    1.Sıralama ayakları için
    Minikler final dâhil olmak üzere 2 oyun alan kazanacak, 501 single out oynanacaktır.
    Yıldızlarda final dâhil olmak üzere 2 oyun alan kazanacak, 501 double out oynanacaktır.
    Gençlerde final dâhil olmak üzere 3 oyun alan kazanacak, 501 double out oynanacaktır.
    Kadınlarda yarı final dâhil 3 oyun alan, finalde ise 4 oyun alan kazanacaktır.
    Erkeklerde yarı final dâhil 4 oyun alan, finalde ise 5 oyun alan kazanacaktır.

    2.Katılım Kuralları
    32 ve altındaki katılımlar için seri başı ilk 2 sporcu olacaktır. Miniklerde ilk 4 sıradaki sporcular Yıldızlar kategorisinde yarışabilecektir. Yıldızlarda ilk 4 ve genel sıralamada ilk 8’e giren sporcular gençler maçına, gençlerde ilk 8 ve genel sıralamada ilk 16’ya e giren sporcular aynı gün yapılacak olan büyükler maçında yarışmaya hak kazanacaktır. Cumartesi oynanan maçlarda seri başı uygulaması yapılmayacak, cumartesi, katılıma göre ilk 2 ya da ilk 4 e giren sporcular Pazar günü seri başı olarak oynayacaktır.
    Sporcular 1. Ayak ta lisanslarını hakem masasına göstermek zorundadır. Hakem masası daha sonra ki ayaklar da gerekli durumlarda lisans beyanı isteyebilir.
    Minikler Kategorisi 2006 – 2007 -2005 doğumlular
    Yıldızlar Kategorisi 01.07.2002 ila 2005 arası doğumlular
    Gençler Kategorisi 01.07. 1999 ila 30.06.2002 arası doğumlular
    Büyükler Kategorisi 30.06.1999 ve daha büyük doğumlulardır.
    Miniklerde yarışacak sporcular için antrenörleri her 2 sporcuya 1 genç sporcu yada 1 antrenör getirmek zorundadır. Yazıcısı yanında olmayan sporcu gerekçe gösterilmeksizin turnuvadan ihraç edilecektir.
    3. Bütün sporcular hangi kategoride ise sene başı uygun olan kategoride başlamak ve sene sonuna kadar oynamak zorundadır. Sporcu kategorisini değiştiremez. 3.Maçını kaybeden sporcu bir sonraki maçta Yazıcılık yapmakla yükümlüdür. Bu kurala uymayan sporcuların, bu ayakta oynadıkları turnuvaların puanları silinecek, oynamadıkları turnuva var ise bu turnuvadan men edilecektir. İlk tur maçları içinse bekleyen sporcular arasında veya fikstürün en altından itibaren Yazıcılar belirlenecektir. Yazıcıların hesap yapma becerisi olmalıdır. Hesap yapamayan sporcuların yerine Yazıcı önermeleri gerekmekte olup, aksi durumda maçların gidişatını engellediği gözlemlenen sporcuların takip eden turnuvada yarışmasına izin verilmeyebilecektir.
    4.Turnuvaya katılacak erkek sporcuların siyah pantolon ve siyah ayakkabı, siyah eşofman siyah ayakkabı (Eşofman ve spor ayakkabı çizgili olabilir) kadın sporcuların ise siyah pantolon veya siyah etek ve siyah ayakkabı, siyah eşofman, siyah spor ayakkabı (eşofman ve spor ayakkabı çizgili olabilir) giymesi zorunludur. Sporcuların farklı herhangi bir kıyafetle oynaması yasaktır (Tayt ve şort ise yasaktır.)
    5.Sarı kart gören sporcu ilk 4’e kalırsa yarı final, final maçına ve ödül törenine uygun kıyafet ile çıkmak zorundadır. Kıyafet kurallarına ve TBBDF Dart Yarışma Talimatına aykırı hareket eden sporcular için kart uygulaması yapılacaktır. Kural dışı hareket eden sporculara sarı kart, aynı hareketin tekrarı durumunda ise kırmızı kart gösterilecektir. Kırmızı kart gören sporcu turnuvadan diskalifiye edilecek ve turnuvadan aldığı puanlar silinecek ve takip eden turnuvaya alınmayacaktır.
    6.Türkiye Dart Şampiyonası sıralama ayaklarında, sporculara alkol kontrolü uygulanacaktır. Yarışma başlangıcından bitimine kadar sporcular kontrole tabidir. İlk turdan itibaren gerekli görülen sporculara, çeyrek finalden itibaren ise tüm sporculara kontrol yapılacaktır. Kontrolden imtina eden ve alkollü (0,50 promil ve üzeri) olduğu tespit edilen sporcular, turnuvadan ihraç edileceği gibi Yarışma Talimatına aykırı hareket ettiklerinden dolayı disiplin kuruluna da sevk edilecektir.
    7.Dereceye girmesine rağmen, geçerli bir mazereti nedeniyle organizasyon komitesinden izin almaksızın ödül törenine katılmayan sporcunun o ayakta elde ettiği tüm puanlar silinecek ve bu durumdaki sporcu bir sonraki turnuvaya kabul edilmeyecektir.
    8.Kayıt yaptıracak sporcuların geçerli bir kimlikleri yanlarında bulunmalıdır. Kayıt işlemi vekâleten de yaptırılabilecektir. Vekâleten kaydolmasına rağmen turnuva katılmayan sporcular sonraki turnuvaya kabul edilmeyecektir. Turnuvaya 2016–2017 sezonu vizeli Dart lisansına sahip olan sporcular katılabilecektir.

6547 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

 • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği