6ncısı yapılan İstanbul Open'da Hollanda'lı bayan sporcu şampiyon oldu

İstanbul Timeout Bowling Salonu'nda gerçekleştirilen 6. İstanbul Bowling Açık Turnuvası ilk kez bir bayan sporcunun galibiyetiyle sonuçlandı.

30 Mart -  05 Nisan 2009 tarihleri arasında İstanbul Timeout Bowling Salonu'nda gerçekleştirilen 6. İstanbul Bowling Açık Turnuvası ilk kez bir bayan sporcunun galibiyetiyle sonuçlandı. Hollanda'lı bayan sporcu Ghislaine van der Tol, bütün eleme turlarını geçerek; sabah 8'de  başlayıp akşam 8'e kadar süren 24 oyunluk muhteşem performansı ile şampiyonluğa uzandı. 


 


18 ülkeden 158 sporcunun yarıştığı ve Avrupa Bowling Turunun önemli ayaklarından olan İstanbul Open turnuvasında bu yıl da toplam 68 bin avro para ödülü dağıtılırken,  van der Tol 10 bin avroluk birincilik ödülünün de sahibi oldu.


 


Türk sporculardan ilk 42'ye elemeler sonunda; Habib Doğan, Mithat Şiveliol, Gediz Ege ve Onur Demirkıran girdi. Desperado ekibinden ilk 48?e Sami Şenyurt, Hicran Erol ve Taygun Erkeskin dahil oldular. Final ayakları sonunda Habib Doğan turnuvada 5. olarak Türk sporcular arasındaki en önemli neticeyi elde etti. Turnuvada ilk 3'e giren sporcular ise şöyle,  


1. Ghislaine van der Tol, Hollanda


2. Tomas Leandersson, İsveç 


3. Robert Andersson, İsveç


3. Tobias Karlsson, İsveç


 


Turnuvanın çok başarılı geçtiğini vurgulayan Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Ahmet Recep Tekcan, "İstanbul Open ve Ankara Open Avrupa turunun en önemli organizasyonları. Her yıl yüzlerce sporcu misafir ediyoruz. Bu yıl bayan sporcunun şampiyonluğu da turnuvaya renk kattı" dedi.


Bayan sporcu erkek rakipleri arasında birincilik kürsüsünde!

477827 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği