Ahi Evran Üniversitesi'nde Petank

Ahi Evran Üniversitesi'nde Petank

Ahi Evran Üniversitesin Rekreasyon Öğrenci Topluluğu tarafından 13-14 Kasım 2008 tarihleri arasında organize edilen Petank Altın Nokta şampiyonası, üniversite öğrencilerinin büyük ilgisine sahne

Ahi Evran Üniversitesin Rekreasyon Öğrenci Topluluğu tarafından 13-14 Kasım 2008 tarihleri arasında organize edilen Petank Altın Nokta şampiyonası, üniversite öğrencilerinin büyük ilgisine sahne oldu. İki gün boyunca süren şampiyonaya 18?i bayan, 25?i erkek olmak üzere 43 üniversite öğrencisi katıldı. İlk gün yapılan elemelerin ardından, ikinci gün yapılan finallerde dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.


 


 Bocce, Bowling, Dart federasyonu Kırşehir il temsilcisi ve Rekreasyon Topluluğu akademik danışmanı Yard. Doç Dr. Levent İLHAN şampiyonanın kapanış konuşmasında şunları söyledi;


 


İki gün boyunca süren şampiyonanın temel amacının, yediden- yetmişe her bireyin ortam sorunu çekmezsizin rahatlıkla oynayabileceği boccenin alt branşı olan petankı öğrencilerimize tanıtmaktır. Bunu yanı sıra boccenin üniversitelerimizdeki etkinlik yelpazesine önemli katkılar sunacağı ve gençlerimizi kötü alışkanlardan uzak tutarak ders dışındaki boş zamanlarını eğlenceli bir şekilde geçirmelerine imkan sağlayabileceğini belirtti.


          


İlhan sözlerine şöyle devam etti,


 


 Bocce, Türkiye?deki kısa geçmişine rağmen, içeriği ve özellikleri itibariyle bize yakındır. Bu spor örgüt yapısıyla, sporcu sayısıyla, ulusal ve uluslar arası organizasyon başarılarıyla ülkemizde kısa sürede büyük kitleleri kendinden haberdar etmiştir. Büyük bir hızla da yaygınlaşma hareketini sürdürmektedir. İnanıyorum ki tüm üniversitelerimiz de bu yaygınlaşma hareketine katılırlar ve bu sayede üniversite oyunlarında bocce, hak ettiği yeri alır diyerek, katılan tüm öğrencileri kutladı ve dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.


 


Ahi Evran Üniversitesi öğrencileri Petank'tan büyük keyif aldılar

561155 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği