Akdeniz Oyunları Seçme Duyurusu

Akdeniz Oyunları için Raffa - Volo ve Petank disiplinlerinde seçmeler yapılacaktır. 

Akdeniz Oyunları için Raffa - Volo ve Petank disiplinlerinde seçmeler yapılacaktır. 


Petank disiplininde seçmeler 19-20 Mart tarihlerinde, Antalya - Kemer'de yapılacaktır. Seçmeye 2009 Türkiye Şampiyonasında ilk 4'e girenler, 2008 yılında milli takımda yarışan sporcular ve yurtdışından gelecek sporcular katılabilecektir. Seçmeler çiftler müsabakası halinde yapılacaktır. Farklı kulüp sporcuları birlikte yarışabilecektir. Çift kuramayan sporcular kurayla eşleştirilecektir.


Volo disiplininde seçmeler 11-12 Nisan tarihlerinde Antalya - Kemer'de yapılacaktır. Seçmeye 2009 Türkiye Şampiyonasında ilk 4'e girenler, 2008 yılında milli takımda yarışan sporcular ve yurtdışından gelecek sporcular katılabilecektir. Seçmelerde Basamak ve Altın Nokta Oyunları oynatılacak, her 2 disiplin için de birer sporcu seçilecektir. Sporcular 2 disiplinde de yarışabilir.


Raffa disiplininde seçmeler 2009 Türkiye Şampiyonasında final oynayan sporculara ilaveten, KKTC'den gelecek 1 erkek - 1 bayan sporcu arasında yapılacaktır. 3 sporcu çift devre lig usulü yarıştırılacaktır. Seçmenin yer ve tarihi KKTC federasyonu ile yapılacak görüşmeden sonra belirlenecektir.


Akdeniz Oyunlarında sporcuların 2 disiplinde yarışmasına izin verilmediğinden, Sporcular, 3 disiplinden SADECE birisinde seçmeye katılacaktır. Dolayısıyla Petank seçmesine katılan bir sporcu, Raffa ve / veya Volo seçmesinde yarışamayacaktır.


Seçmelere sporcular kendi imkanları ile katılacaktır.  

499311 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği