Akdeniz Oyunlarında İtalyanlar 2 Altınımızı Çaldı

Akdeniz Oyunlarında İtalyanlar 2 Altınımızı Çaldı

Türk rüzgarını dindiremeyen İtalyanlar çirkinleşti. Altın Nokta ve Raffa bayanlar finallerinde İtalyanlar 2 Altın madalyamızı çaldı.

Türk rüzgarını dindiremeyen İtalyanlar çirkinleşti. Altın Nokta ve Raffa bayanlar finallerinde İtalyanlar 2 Altın madalyamızı çaldı.


Oyunların 3. gününde Türk Rüzgarı esti. Altın Noktada sabah seansında yarışan İlke Kumartaşlıoğlu, topladığı 10 puanla 3. sıraya yerleşerek finale kaldı. İlke finalde fırtına gibi esti. İtalyan, Fransız ve İspanyol rakipleri ile yarışan sporcumuz 15 sayı topladı. Fransız 14 sayıda, İtalyan 12 sayıda ve İspanyol ise 7 sayıda kalınca sahada büyük bir sevinç yaşandı. Kafilemiz Altın Madalya sevinci yaşarken, İtalyanlar ise olanı hazmedeyerek, sonuçlara müdahele ettiler. 8. atıştan İtalyanın puan alması gerektiğini söyleyen İtalyanlar, İtalyan hakemlerin resmi sonucu İtalya 15 sayı olarak açıklaması ile sonuçlanınca, sahada kısa bir süre arbede yaşandı. İtalyan ile İlke arasında baraj atışı kararı çıkınca bir süre itirazlar yaşandı. Kafile başkanı Mutlu Türkmen, konuyu Dünya Federasyonu Başkanı Lagier Bruno ve GSGM yetkililleri ile paylaştıktan sonra sporcumuz baraj maçına çıktı. Olanlardan son derece olumsuz etkilenen sporcumuz, baraj maçında kaybederek gümüş madalya aldı.


Bu olaylar yaşanırken, Rukiye ve Deniz ise önceki gün 12-0 hezimete uğrattıkları İtalyan sporcular ile karşı karşıya idiler. Altın mücadelesi veren sporcularımız İlke'nin madalyasının çalınması ve yaşanan arbededen oldukça fazla etkilendiler. Dişe diş mücadele veren sporcularımıza tribünleri dolduran seyirciler de çirkin tepkiler verdiler. Oldukça olumsuz koşullarda geçen maçta sporcularımız karşısında her türlü çirkinliği gösteren İtalyanlar haketmedikleri bir galibiyet aldılar. Karşılaşma 12-8 İtalya üstünlüğü ile biterken, sporcularımız elde ettikleri tarihi başarıların keyfini doyasıya yaşayamezken, kalan maçlar için daha da bilenmiş odular.


Diğer yandan 3. günün ilk madalyası erkeklerimizden geldi. Caner ve Şinasi çifti Hırvatlara göz açtırmayarak, 3.cülük maçını 12-5 kazanarak bronz madalya elde ettiler.


Petank maçlarında ise elemelere devam edidi. İlk gün kötü başlayan bayanlarımız, Cezayir karşısında 10-8 süreyle kaybetti. Sabah seansında erkekler de Cezayir'le karşılaşarak, 13-2 net bir galibiyete imza attı. Öğleden sonra Fas ile karşılaşan sporcularımız, bu karşılaşmayı 13-5 kaybedince final şansını da zora soktu.  


Caner ile Şinasi üçüncülük kürsüsünde


İlke gümüş madalya ile yetinmek zorunda kaldı


Deniz ve Rukiye ikincilik kürsüsünde


DÖRDÜNCÜ GÜN


Oyunların 4. gününde Petank'ta kızlarımız büyük bir sürprize imza attı. Önceki maçlarını kaybeden milli sporcularımız, geçen yıl Samsun'da Dünya Şampiyonu olan İspanya karşısında muhteşem bir oyun ortaya koydular. Nornal süresi 8-8 biten karşılaşmayı, milliler uzatmalar sonunda 9-8 kazanarak büyük alkış topladılar. Milliler son maçlarını İtalya ile oynayacak ve galip gelerek averajla final dörtlüsüne kalmaya çalışacaklar.


Milliler İspanya'ya sürpriz yaptı


4. günde Basamak'ta çeyrek final mücadelesine çıkan madalya umudumuz Sevda Keklik de çok başarılı bir performans sergileyerek, 31 sayı elde etti. Sporcumuz aynı sayıya ulaşan İtalyan rakibi ile birlikte 2. sırada yer alarak yarı-finalde yarışma hakkı elde etti.


Diğer yandan Raffa'da ise tekler maçlarına geçildi. Rukiye Yüksel ilk turda İtalyan rakibine 12-7, üçüncü turda San Marıno'lu rakibine 12-9, dördüncü turda Hırvat rakibine karşı ise 12-5 kaybetti. İkinci turda Sırbıstanlı rakibini 12-4 yenen Rukiye, son maçını ise Karadağ'lı rakibiyle oynayacak.  Tek erkeklerde yarışan Caner Makara ise, ilk turda Hırvat rakibini 12-4, ikinci turda Sırbistan'lı rakibini 12-7 yenmeyi başardı. İlk dörde kalmayı garantileyen, Caner ise son maçında grup birinciliği için İtalyan rakibi ile karşılaşacak.


BEŞİNCİ GÜN UMDUĞUMUZ GİBİ OLMADI


Oyunların 5. gününde sabah seansında Karadağ'lı rakibini 12-4 yenen Rukiye, yarı final müsabakasında İtalyan rakibine 12- 4 yenildi. Caner Makara ise İtalyan rakibi ile oynadığı grup finali maçını 12-6 kaybetti. Grup finalinde SanMarino'lu rakibine karşı 12-5 kaybeden Caner ve Rukiye son gün sabaha  seansında üçüncülük maçına çıkacak.


Petankta  kızlar ev sahibi İtalya'yı 13-10 yenmesine rağmen gruptan çıkamayarak elendiler. Son olarak sahaya çıkan Sevda Keklik, yarı final mcadelesinde 27 sayı toplayınca finale kalamadı. Sevda da yarın sabah İtalyan rakibi ile birlikte 3.cülük mücadelesine çıkacak.

440750 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği