Akdeniz'e Türk Mührü

Akdeniz'e Türk Mührü

29-31 Mart tarihleri arasında Kemer'de yapılan 1. Akdeniz Bocce Şampiyonası'na, altı kategorinin beşini birinci tamamlayan Türk Milli Takımları damga vurdu.

29-31 Mart tarihleri arasında Kemer'de yapılan 1. Akdeniz Bocce Şampiyonası'na, altı kategorinin beşini birinci tamamlayan Türk Milli Takımları damga vurdu.

 

Geçen yıl kurulan Akdeniz Bocce Birliği çatısı altında organize edilen, ilk Akdeniz Bocce (Raffa) Şampiyonası'na Türkiye'den 2 takım, Libya, Mısır ve Cezayir'den ise birer takım katıldı. Türk takımları şampiyonada rakiplerine büyük bir üstünlük kurarken, Libya da bir kategoride altın, 4 kategoride gümüş madalya kazanarak dikkatleri çekmeyi başardı.

 

Şampiyonada erkek takımlarda Türkiye 1 altın madalya elde ederken, Libya gümüş, Türkiye 2 ise bronz madalya kazandı. Kadın takımlarda ise altın madalyayı Libya kazanırken, Türkiye 2 gümüş, Türkiye 1 ise bronz madalya elde etti. Takımlarda dördüncü sırada Mısır, beşinci sırada ise Cezayir yer aldı.

 

Şampiyonada çift erkeklerde ve çift kadınlarda Türkiye 1 altın, Libya gümüş, Türkiye 2 bronz madalya elde etti. 

 

Tüm sporcuların mücadele ettiği ve zorlu geçen tekler mücadelelerinde ise altın madalyayı erkeklerde finalde Bekircan Özkara'yı 12-7 mağlup eden Levent Kader alırken, kadınlarda ise Libya'dan Safinaz Mahjoub'u 12-6 mağlup eden Pınar Demir aldı. Bronz madalyayı ise erkeklerde Kadircan Kader, kadınlarda ise Tansu Yıldırım kazandı.

 

Dereceye girenlere ödülleri Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Akdeniz Bocce Birliği Başkanı Dr. Mutlu Türkmen ve diğer yöneticiler tarafından verildi.

 

Akdeniz Şampiyonası'nın ilk kez yapıldığına dikkat çeken Türkmen, "Bu şampiyona tüm katılımcılar için iyi bir tecrübe oldu. Önümüzdeki yıl Mersin'de yapılacak Akdeniz Oyunları öncesinde Ekim ayında da Volo ve Petank disiplinlerinin Akdeniz Şampiyonaları yine Mersin'de yapılacak" dedi.  

  

Tüm sonuçlar için tıklayınız >>>

 

Bayan takımlarda ilk 3 dereceyi elde edenlere ödellerini Belediye Başkanı Gül verdi

 

Erkek takımlarda ilk 3'e girenler ödellerini Akdeniz Bocce Birliği Başkanı Mutlu Türkmen'den aldı

 

İlk Akdeniz Bocce Şampiyonasında ülkemizi temsil eden milli takım toplu halde..

 

5592 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği