Almanya Temsilciliğimiz Bochum'da İlk Kez Elektronik Dart Turnuvası yaptı

Almanya Temsilciliğimiz Bochum'da İlk Kez Elektronik Dart Turnuvası yaptı

Almanya'nın Bochum kentinde ilk kez Türk Sporcuların Rankingini belirlemek amacıyla bir Elektronik Dart Turnuvası düzenlendi. 25 Ekim'de Bochum'da düzenlenen turnuvaya Türk ve Alman sporcular katılırken, Türk sporcuların elde ettiği derecelere göre ilk

Almanya'nın Bochum kentinde ilk kez Türk Sporcuların Rankingini belirlemek amacıyla bir Elektronik Dart Turnuvası düzenlendi. 25 Ekim'de Bochum'da düzenlenen turnuvaya Türk ve Alman sporcular katılırken, Türk sporcular arasında ayrıca ilk kez Türk Sporcuların Sıralamasını belirlemek üzere ranking turnuvası yapıldı. İlerleyen tarihlerde yeni yapılacak turnuvalarla Türk Sporcuların nihai rankingi belirlenecek.


Turnuvaya çelik uçlu dart oynayan çok sayıda sporcu da katıldı. Andy Kröckel, DJ Westerman, Hacı Halim Şenses, Olaf Topuschis gibi Almanya şampiyonu oyuncuların yer aldığı turnuvada büyük bir mücadele yaşandı. Akbank NV Essen bankasının sponsorluğunu üstlendiği turnuvaya Almanya'daki Türk basını da geniş yer ayırdı.


Turnuvada derece yapan sporculara para ödülü ve madalya verildi.


Açık turnuvada ilk 10'a giren sporcular:


1.Benjamin Scharikow
2.Westermann (avrupa sampiyonu edu-idf, almanya sampiyonu)
3.Hacı Halim Şenses (almanya sampiyonu)
4.Olaf Topuschis (almanya sampiyonu )
5.Andy Kröckel (Dünya sampiyonu-avrupa sampiyonu-almanya sampiyonu)
6.Holger Hansen
7.Dinçel Erdogan
8.Michael Sosnik
9.Lothar Schmidt
10.Mark Foks


Türk sporcular arası yapılan ranking turnuvası neticeleri:


1.Haci Halim Senses    10 puan
2.Dincel Erdogan            9 puan
3.Muharrem Yilmaz        8 puan
4.Bilal Dogan                 7 puan
5.Engin Arslan               6 puan


Turnuvanın organizasyonunu gerçekleştiren TBBDF Almanya Koordinatörü ve Organizasyon Kurulu üyesi Necip Pars, Almanya'da elektronik dart oynayan çok sayıda sporcu bulunduğunu belirtirken, bu sporcuların Türk Milli Takım formasıyla uluslararası şampiyonalarda başarıyla mücadele edebileceğini kaydetti. Pars, "Önümüzdeki tarihlerde Almanya'da ranking turnuvalarının yenilerini yapacak, bu turnuvalardan birini de Türkiye'ye taşıyacağız. Bu turnuvalar neticesinde Elektronik Dart'ta ülkemizi en başarıyla temsil edecek sporcuları bulacağız" dedi. 565414 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği