Bowling'de Akdeniz Bereketi

Bowling'de Akdeniz Bereketi

16-22 Nisan tarihleri arasında San Marino'da yapılan Akdeniz Bowling Kupasında milli takımımız, 1 altın, 3 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 7 madalya elde etti.

16-22 Nisan tarihleri arasında San Marino'da yapılan Akdeniz Bowling Kupasında milli takımımız, 1 altın, 3 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 7 madalya elde etti.

 

Akdeniz Şampiyonasında ülkemizi Fuat Yıldırım yönetimindeki, antrenör Recep Çınar, sporcular Ebru Özoğluuntur, Adile Michajlow, Habip Doğan ve Adem Güran'dan oluşan milli takım temsil etti. Akdeniz Şampiyonası'nın son gününde oynanan mastırlar turnuvasında müthiş bir performans sergileyen Habip Doğan, finalde tek pinle Yunan rakibinin arkasında kalarak gümüş madalya kazandı. Kadın sporcularımızdan Adile Michajlow da finalde Malta'lı rakibinin arkasında kalarak gümüş madalya kazanırken, diğer sporcumuz Ebru Özoğluuntur ise bronz madalya elde etti.

 

Karışık çiftlerde Doğan ve Michajlow çifti bronz madalya, tek bayanlarda ise Michajlow gümüş madalya elde etti.  

 

Şampiyonada çift kadınlarda yarışan Adile Michajlow ile Ebru Özoğluuntur, rakiplerine büyük fark atarak altın madalyaya ulaştı. Adile yakaladığı üstün performansla all event bayanlarda da bronz madalyanın sahibi oldu. 

 

12 ülkenin mücadele ettiği Akdeniz Kupası'nda, 1 altın,  3 gümüş ve 2 bronz olmak üzere 6 madalya kazanan milli takımımız, şampiyonayı 6. sırada tamamladı.

 

Adile'den Altın performans!

Akdeniz Kupası'nda ilk kez milli formayı giyen Adile Michajlow, çift kadınlarda altın, tek kadınlar ve mastırlarda gümüş, karışık çiftlerde ve all events kategorisinde bronz,  olmak üzere toplam 5 madalyaya imzasını atarak büyük bir başarı yakaladı.

 

4889 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği