Ankara Open muhteşem finalin ardından tamamlandı

Ankara Open muhteşem finalin ardından tamamlandı

Bilkent Rollhouse'da düzenlenen Avrupa Bowling Turu'nun 13. ayağı olan 'Ankara Open 2008', birbirinden ünlü bowlingcileri Ankara'da buluşturdu. Avrupa'nın ilk premier statülü turnuvası olan Ankara Open 2008'e dünyanın sayılı bowlingcileri katıldı. Türkiye

Bilkent Rollhouse'da düzenlenen Avrupa Bowling Turu'nun 13. ayağı olan 'Ankara Open 2008', birbirinden ünlü bowlingcileri Ankara'da buluşturdu. Avrupa'nın ilk premier statülü turnuvası olan Ankara Open 2008'e dünyanın sayılı bowlingcileri katıldı. Türkiye'de bowling sporu adına profesyonel anlamda yapılmış en büyük turnuva olan Ankara Open 2008'e katılan bowlingciler, yaptıkları atışlarla adeta izleyicileri büyülediler.

Rollhouse Ankara Open Bowling Turnuvası Avrupa Bowling tarihine bir ilk olarak geçerken bir rekora daha imza atıldı ve Avrupa Bowling tarihindeki 1,50 lik geri katılım (re-entry-sporcuların turlara tekrar kayıt yaptırma oranları) ortalaması, 20 Eylül 2008 itibariyle 2,63 lük ortalama ile Rollhouse Ankara Open? da kırılmış oldu.

Sporcuların yoğun ilgi gösterdiği turnuvada, Akdeniz ülkeleri bowling şampiyonu olan Türk Milli Takım oyuncularımız Habib Doğan, Gülhan Aksular ve Mithat Şiveliol, final elemelerini maalesef geçemediler.

Rollhouse Ankara Open boyunca tüm oyuncular, sergiledikleri sempatik tavırlarıyla ve gösterdikleri muhteşem performansla izleyenlerin hayranlık dolu bakışlarını üzerlerinde toplamayı başardılar. Danimarka, İsviçre, İngiltere, Amerika ve daha pek çok ülkeden 200 e yakın sporcunun katılımıyla renklenen turnuvada, sporcuların gösterdikleri üstün performans görülmeye değerdi.

TRT 3'ün canlı olarak gösterdiği, Avrupa Federasyon Başkanı Addie Ophelders ve üyelerin de izlediği, final karşılaşmaları sonucunda Finlandiyalı oyuncu Osku Palermaa ve Rus oyuncu Alexey Parshukov yarışmayı üçüncü ve dördüncü olarak bitiren isimler oldular. Geçen yıl düzenlenen Ankara Open 2007?nin 2.si, Finlandiyalı oyuncu Osku Palermaa farklı atış stili ile bu turnuvada da ilgi toplarken elemelerde elde ettiği 300 puanla turnuvanın en yüksek skorunu kaydeden isim oldu.

İngiltereli oyuncu Dominic Barett ve Finlandiyalı oyuncu Pasi Uitola arasında geçen final rekabetinde ise iki oyun sonunda elde ettiği 490 puanla galip gelen ve 15.000 euroluk para ödülünü alan isim Dominic Barrett oldu. İkinci olan oyuncu 10.000 euro alırken, üçüncü ve dördüncü olan oyuncular ise 6000 euro aldılar.

Toplamda dağıttığı 100.000 euroluk dev para ödülünün yanı sıra turnuvada ilk 56 sıralamasında yer alan oyuncularına çeşitli hediyeler dağıtan Rollhouse Spor ve Eğlence Merkezleri, turnuva sonrasında düzenlediği parti ile oyuncularına ve turnuva boyunca çalışan ekibine unutulmaz bir gece yaşattı.


Ankara open tüm sonuçlar >>>


592447 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği