Ankara'da Dart Cumhuriyet Kupası yapıldı

Ankara'da Dart Cumhuriyet Kupası yapıldı

TBBDF Ankara Temsilciliği OPAN sponsorluğunda Cumhuriyet Kupası Dart Turnuvası düzenledi. Eşkişehir yolu üzerinde bulunan Opan tesislerinde yapılan "Ankara Opan Cumhuriyet Dart Kupası Final Müsabakaları"na 84 erkek 32 bayan olmak üzere topl

TBBDF Ankara Temsilciliği OPAN sponsorluğunda Cumhuriyet Kupası Dart Turnuvası düzenledi. Eşkişehir yolu üzerinde bulunan Opan tesislerinde yapılan "Ankara Opan Cumhuriyet Dart Kupası Final Müsabakaları"na 84 erkek 32 bayan olmak üzere toplam 116 sporcu katıldı.


Turnuvada en az 6 kişiden oluşan ve her takımda bir bayan sporcu oynatma zorunluluğu olan müsabakalarda kriket ve sayıdan düşme (501 double out) formatlarında yarışmalar yapıldı. Eleme maçları 1 ay süren turnuvanın finalleri ise 1 Kasım Cumartesi günü Opan tesislerinde yapıldı. Final grubuna kalan sekiz takımın mücadele ettiği müsabakalar sonucunda takım sıralaması şu şekilde gerçekleşmiştir:


1)ÇSD

2)SHANGHAİ

3)KAZANDİBİ

4)KNİGHT 02

5)KNİGHT 03

6)STAR FACTORY

7)SHANGAİ PLUS

8)KARAYİP KORSANLARI

 

Turnuvada dereceye giren takım ve sporculara ödülleri TBBDF Başkanı Ahmet Recep Tekcan, Ankara İl Temsilcisi Serap Uç ve Dart MHK Başkanı Ayhan Ölmezoğlu tarafından takdim edildi.

 

Turnuvanın formatı, tarihi ve uygulanışı bakımından bir çok yenilikleri beraberinde getirdiğini belirten  Serap Uç, "Çok renkli ve keyifli bir turnuva yaşadık. Finale kalan sporcular üst düzey sportif mücadele ortaya koyarken, diğer yandan halkın katılımıyla da özel bir yarışma düzenledik. Tesislerini bize açan ve verdiği para ödülüyle desteklerini esirgemeyen Opan yetkililerine teşekkür ediyorum" dedi.

 

 

571993 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği