Avrupa Bayanlar Petank Şampiyonasında Zirve İsveç'in Oldu

Avrupa Bayanlar Petank Şampiyonasında Zirve İsveç'in Oldu

Ankara'da yapılan Avrupa bayanlar Petank Şampiyonasında İsveç ilk sırayı elde ederken, milli takımlarımız çeyrek finalde elendiler.

Ankara'da yapılan Avrupa Bayanlar Petank Şampiyonasında finalde Çek Cumhuriyetini 13-6 yenen İsveç ilk sırayı elde ederken, çeyrek finale yükselerek tüm dikkatleri üzerlerine çeken milli takımlarımız yarı final şansını iyi kullanamayarak elendiler.


Çeyrek finalde Türkiye A takımı İtalya'ya, Türkiye B takımı ise İsveç'e karşı mağlup olurken şampiyonanın tartışılmaz favorisi Fransa da bu turda şampiyona dışı kaldı. Türkiye elde ettiği derece ile bir sonraki şampiyonada seri başı olma hakkını kazandı.


İlk sekize giremeyen takımlar arasında oynanan Milletler Kupasında finalde Almanya'yı mağlup eden İsviçre ilk sırayı elde etti. Altın Nokta da ise Euro2007'nin de sembolüne dönüşen Dünya Rekortmeni Angelique Papon finallerde elenmekten kurtulamadı. Altın Noktada ipi Hollanda'dan Karin Rudolfs göğüsledi. Tüm sonuçlar


Euro2007'ye ev sahipliği yapan Türkiye katılımcı 23 ülkeden büyük övgü alırken, Avrupa ve Dünya Federasyonu başkanları Türkiye'nin önümüzdeki yıllarda daha büyük şampiyonalara talip olmaya hak kazandığını belirttiler.


Şampiyona sonrasında yapılan günübirlik Kapadokya Gezisi de tüm katılımcılara unutulmayacak bir gezi yaşamalarını sağladı.     

832075 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği