Avrupa Gençler Petank Şampiyonasında Milli Takım Başarılı Olamadı

Avrupa Gençler Petank Şampiyonasında Milli Takım Başarılı Olamadı

Hollanda'nın Neuwegein kentinde yapılan Avrupa Gençler Petank Şampiyonası'nda yarışan Genç Milli Takım başarılı olamadı.  

Hollanda'nın Neuwegein kentinde yapılan Avrupa Gençler Petank Şampiyonası'nda yarışan Genç Milli Takım başarılı olamadı.  


8-10 Ağustos tarihleri arasında yapılan Avrupa Gençler Petank Şampiyonasına 22 ülke katıldı. İdareciliğini Mutlu Türkmen, antrenörlüğünü Adem Yakıncı'nın yaptığı Genç Milli Takımda Enes Kofoğlu, M. Yılmaz Duran, Kübra Yörükçü ve Seda Geridönmez sporcu olarak yer aldılar.


Şampiyonanın ilk gününde Altın Nokta oyunu oynandı. Bu oyunda ülkemizi M. Yılmaz Duran temsil etti. Sporcumuz elde ettiği 13 puanla 18. sırada kalarak ilk 8 şansını kullanamadı.


İkinci gün 3'lü takımlar yarışmasında Türkiye grubunda yer alan rakipleri Finlandiya, İsrail, Belçika ve İtalya karşısında başarılı olamayarak son sırada kaldı. İlk 8 dışında kalan ülkelerle birlikte Milletler Kupasında mücadelesine devam eden milli takım, Estonya karşısında üstün götürdüğü karşılaşmayı son elde verdiği 4 sayı ile 13-9 kaybederek şampiyonadan elenmiş oldu.


2009 Avrupa Ümitler Şampiyonası elemeleri Türkiye'de yapılacak! 


Diğer yandan şampiyona başlangıcında yapılan Avrupa Petank Federasyonu Genel Kuruluna katılan Mutlu Türkmen, 21-22 Mart 2009 tarihlerinde yapılacak olan Avrupa Ümitler Petank Şampiyonası eleme müsabakalarının ülkemizde yapılmasını talep etti. Türkiye bayanlarda B grubunda Fransa, İsrail, Almanya, İngiltere ve İtalya ile eşleşirken, erkeklerde ise yine B grubunda Macaristan, İsviçre ve Hollanda ile eşleşti. Erkeklerde ilk 2, bayanlarda ise ilk 4 sırada yer alacak takımlar finallere katılma şansı elde edecekler. Türkiye ile birlikte elemeleri yapmaya Macaristan ve İsviçre de talip olurken, genel kurul kararıyla elemelerin Türkiye'de yapılması kararlaştırıldı.


Yılmaz Duran Altın nokta oyununda 


 

613672 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği