Avrupa Kulüpler Petank Şampiyonasında Dünya Yıldızlarını Ağırladık

Avrupa Kulüpler Petank Şampiyonasında Dünya Yıldızlarını Ağırladık

Kadrosunda bir çok Dünya Şampiyonu oyuncuyu bulunduran Fransız DUC de Nice Kulubü, Nilüfer Spor Kulübü ile 17 Mayıs'ta Avrupa Kulüpler Petank Şampiyonası ön eleme maçında karşılaştı. Müsabakalar, Yalova Belediyesinin sahalarınd

Kadrosunda bir çok Dünya Şampiyonu oyuncuyu bulunduran Fransız DUC de Nice Kulubü, Nilüfer Spor Kulübü ile 17 Mayıs'ta Avrupa Kulüpler Petank Şampiyonası ön eleme maçında karşılaştı. Müsabakalar, Yalova'da Türkiye Şampiyonasının yapılacağı sahalarda oynandı.


Ünlü oyuncuların forma giydiği ve Avrupa Kulüpler Şampiyonasının en önemli adayı olarak gösterilen DUC de Nice karşısında başarıyla yarışan Nilüfer GSK, müsabakayı kaybederek elenmekten kurtulamadı.


Masabaka öncesi takımlar


 


Fransizlarin ünlü 2 Philippe'i  Karışık Üçler Maçı


Duc de Nice kulubü;  Christine Saunier, Philippe Quintais, Plippe Suchaud, Sebti Amri, Ludovic Montoro, Patrick Emile, Alain Montoro ve Marie Gomez'den oluşurken; Nilüfer GSK takımında ise Vasfi Öztürk, M. Yılmaz Duran, Erhan Tongal, Emre Eski, Sevda Çalışkan, Kadriye Doan Vinh, Kübra Yürükçü ve Gamze Başaran yer aldılar.


Defalarca Dünya Şampiyonluğu yaşamış rakiplerine karşı başarıyla yarışan genç sporcularımız çok önemli bir tecrübe kazandılar.  Müsabakalar ilk turda, birisi karışık diğeri serbest üçler olmak üzere 2 oyunla başladı. İkinci turda ise takımlar birisi karışık olmak üzere 3 ayrı çiftler oyunu oynadılar. Üçüncü turda tekrar birinci turdaki gibi 2 tane üçler oyunu oynandı. 7 oyun üzerinden yapılan karşılaşmada, oyunlar 13-1, 13-3, 13-10, 13-0, 13-8, 13-0 ve 13-7 rakip lehine sonuçlanınca, Nilüfer GSK güçlü rakibine karşı 7-0 mağlup olmaktan kurtulamadı. Özellikle çiftler maçında rakibine karşı başarıyla yarışan sporcularımız, müsabakının bir çok bölümünde oyunu dengede götürürek, tribünlerdeki izleyicileri de coşturdular. Vasfi Öztürk - Erhan Tongal çiftinin defalarca dünya şampiyonu olan Philip Quintais (Filip Kente) - Alain Montoro çiftiyle başa baş geçen ve 1 saati aşan mücadelesinde heyecanlı dakikalar yaşandı.


Nilüfer GSK ödüllerini Tiggelen'den aldı DUC de Nice'in ödüllerini Tekcan verdi


Müsabakanın ardından yapılan ödül törenine karşılaşma için özel olarak gelen Avrupa Petank Federasyonu Genel Sekreteri Loek van Tiggelen de katıldı. Ödül töreninde bir konuşma yapan Tiggelen, Türk Federasyonunun Petank branşında çok yeni olmasına rağmen çok kısa zamanda büyük bir ilerleme kaydettiğini ve bundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tiggelen ayrıca Nilüfer Spor Kulübünün de böyle önemli bir organizasyona katılan ilk Türk kulubü olması nedeniyle kulüp yöneticilerini ve ayrıca başarıyla mücadele eden sporcuları tebrik etti.


Ödül töreni toplu


Tiggelen'in ardından TBBDF başkanı Ahmet Recep Tekcan da yaptığı konuşmasında, tamamıyla özel bir program çerçevesinde müsabakayı izlemek üzere Yalova'ya gelen Tiggelen'e teşekkür ederek, "Sayın Tiggelen yaptığımız çalışmaları takdir ediyor ve her platformda bize destek veriyor. Biz onu artık içimizden birisi olarak görüyor ve Dünya Bayanlar Petank Şampiyonasını ülkemize getirmek için gerekli desteği vermesini bekliyoruz" dedi. Buna karşılık Tiggelen de Dünya Federasyonu nezdinde en üst düzeyde Türkiye lehine kulis yapacağı sözünü verdi.


Tekcan, Tiggelen'e plaket takdim etti Sporcular birbirlerine çeşitli hediyeler sundular


Törende ayrıca federasyon başkan vekili Mutlu Türkmen, Duc de Nice kulübü başkanı Jean Claude ve Nilüfer GSK başkanı Adem Yakıncı da birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından Ahmet Recep Tekcan, Avrupa Federasyonu Genel Sekreteri Loek van Tiggelen'e günün anısına bir plaket takdim etti. Ayrıca organizasyonu gerçekleştiren Nihat Yılmaz'a da katkılarından dolayı bir plaket verdi. Daha sonra sporcuların ödülleri verildi;  Duc de Nice kulubü sporcularına ödüllerini Tekcan, Nilüfer GSK sporcularına ise ödüllerini Tiggelen takdim ettiler. Törenin sonunda kulüp yöneticileri ve sporcuları birbirlerine günün anısına çeşitli hediyeler sundular.


Konuk oyuncular Yalova'da doyasıya eğlendiler Yalova Belediye Başkanı Barabaros Binicioğlu faaliyetle ilgili bilgi aldı


 

674003 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği