Avrupa Ümitler Petank Şampiyonasında Yarışan Millerimizin Performansı Göz Doldurdu

Avrupa Ümitler Petank Şampiyonasında Yarışan Millerimizin Performansı Göz Doldurdu

Avrupa Ümitler Petank Şampiyonası ön eleme turu 20 Kasım tarihinde Almanya Saarbrucken'de yapıldı. Şampiyonaya katılan milli takımımız aynı grupta yer alan ev sahibi Almanya, Lüksemburg ve Danimarka takımları ile mücedele etti.

Avrupa Ümitler Petank Şampiyonası ön eleme turu 20 Kasım tarihinde Almanya Saarbrucken'de yapıldı. Şampiyonaya katılan milli takımımız grubunda yer alan ev sahibi Almanya, Lüksemburg ve Danimarka takımları ile mücedele etti.


Antrenörlüğünü Alper Cavit Kabakçı'nın yaptığı milli takımda Mesut Ergişi, İbrahim Cidem ve Tuncer Çiçekçi sporcu olarak yer aldılar. Milli takım her üç rakibine karşı da 3-0 mağlup olurken, karşılaşmalarda son ana kadar çekişme olması gelecek için ümit verdi. Bu sonuçlarla millilerimiz Nisan 2008'de Fransa'da yapılacak final grubuna katılma şansını yitirdiler.


Milli takım müsabaka esnasında


Kafile başkanı olarak şampiyonada bulunan Cenk Çınar, üçlü takım karşılaşmalarında milli takımımızın Lüksemburg ve Danimarka'ya 9-13, Almanya'ya karşı ise 6-13 maçları kaybettiğinin altını çizerek, Petank sporunda bu sonuçların kaydedeğer olduğunu belirtti.


Şampiyona esnasında milli takımımızı yalnız bırakmayan, Fransa ve Almanya'da yakından tanınan önemli Petank oyuncularından Özcan Duman da, sporcularımızın performansının takdire şayan olduğunu belirterek "Hiç kimse bu gençlerin böyle bir uluslararası şampiyonada ilk kez yarıştığına inanmıyor. Rakiplerin hepsi bu tür etkinliklere ayda en az iki kere katılıyorlar. Sporcularımız çok önemli bir deneyim kazanmakla kalmayıp, gelecek için de olumlu izler bıraktılar" dedi.     


Milli takım kafilesi Özcan Duman'la birlikte

812573 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği