Avrupa Petank Şampiyonasını 5. sırada tamamladık

Avrupa Petank Şampiyonasını 5. sırada tamamladık

İlk kez yapılan Avrupa Erkekler Petank Şampiyonası'nda, çeyrek fanalde Danimarka'ya yenilen milli takımımız 5. sırada kaldı. 

İlk kez yapılan Avrupa Erkekler Petank Şampiyonası'nda, çeyrek fanalde Danimarka'ya yenilen milli takımımız 5. sırada kaldı. 


24-26 Temmuz tarihleri arasında Fransa'nın Nice kentinde yapılan Avrupa Erkekler Petank Şampiyonası'nda ülkemizi temsilen; idareci - antrenör Mutlu Türkmen ve Fransa'da yaşayan Türk sporcular Selim Dedemoğlu, Mustafa Yılmaz, Ramazan Ardıçlık ve Özcan Duman yer aldı. Fransa'nın Nice şehrinde yapılan ve erkekler kategorisinde bir ilk olan Avrupa Petank Şanpiyonasında 36 takım yarıştı. Bu yıl ilk kez yapılan Avrupa Şampiyonası aynı zamanda Dünya Şampiyonası seçmesi niteliği de taşıdığından, şampiyonada rekor katılım oldu.


Şampiyonada ilk gün sabah seansında Altın Nokta yarışmaları yapıldı. Bu oyunda ülkemizi temsil eden Ramazan Ardıçlık ilk turda kaydettiği 32 sayı ile 7. sırada yer aldı. İkinci turda 31 sayıda kalan sporcumuz ilk 8'e giremeyerek, yarışmayı 11. sırada tamamladı.


Diğer yandan milli takımımız, D Grubunda İspanya, Lüksemburg, Slovakya ve Andora ile eşleşti. İlk gün öğleden sonra başlayan grup maçlarında takımımız ilk turda Slovakya'yı 13-7 geçerken, ikinci turda grubun seri başı olan Lüksemburg'u çok üstün bir maç sonucunda 13-1 mağlup etti. Milliler günün son maçında ise İspanya karşısında 13-6 mağlup olmaktan kurtulamadı.


Şampiyonanın ikinci günü sabah seansında Andora ile karşılaşan milli takımımız, grupta final niteliği taşıyan ve oldukça zorlu geçen karşılaşmayı 13-10 kazanarak ilk 16'ya kalmayı başardı. Daha sonra grubunda Fransa 1 ile eşleşen takımımız, bu maçı 13-2 kaybetti. Grupta Litvanya'yı 13-0 mağlup eden milliler, yine grupta final niteliği taşıyan Ermenistan maçını güzel bir oyun sonucunda 13-8 geçerek çeyrek finale yükselmeyi başardılar.


Şampiyonanın üçüncü ve son gününde sabah seansında Danimarka karşısında madalya mücadelesi veren milli takımımız, çok iyi başladığı maçı 13-6 kaybederek derece şansını yitirdi. Böylelikle takımımız Avrupa Şampiyonasını 5. sırada tamamlayarak, hem 2010 Dünya Şampiyonasına katılma hem de 2011 Avrupa Şampiyonasında seri başı olma hakkı elde etti.


Altın Nokta Finalinde Belçika'lı Weibel Fransız Quintas'ı geçti


Çeyrek finalde 55 sayı yaparak en yüksek sayıya ulaşan Weibel, finalde de Quintas'ı mağlup ederek Altın madalyanın sahibi oldu. Bronz madalyanın sahipleri ise İsviçre ve İsveç'li sporcular oldu.


Fransa 2 İlk Avrupa Şampiyonu


Diğer yandan Avrupa Şampiyonası finalinde, yarı-finalde Fransa 1'i mağlup eden Fransa 2 takımı, Danimarka'yı mağlup ederek finale gelen İspanya'yı zorlu bir karşılaşma sonucunda yenmeyi başararak ilk Avrupa Şampiyonu oldu.


Şampiyona sitesi için tıklayınız >>>


Milliler Fransa 1 karşısında


Takımımız ilk maçta Slovakya karşısındaydı  Grupta son maçta gülen taraf İspanya oldu

424936 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği