Birkan Tülek'ten Altın Madalya

Birkan Tülek'ten Altın Madalya

4-9 Şubat tarihleri arasında Macaristan'da düzenlenen Uluslararası Bocce Turnuvasında ülkemizi temsil eden Birkan Tülek, birlikte oynadığı İsviçre'li Carlo Bozzini ile birlikte çiftlerde altın madalyaya uzandı. Tülek ve Bozzini turnuvayı namağlup tamamlay

4-9 Şubat tarihleri arasında Macaristan'da düzenlenen Uluslararası Bocce Turnuvasında ülkemizi temsil eden Birkan Tülek, birlikte oynadığı İsviçre'li Carlo Bozzini ile birlikte çiftlerde altın madalyaya uzandı. Tülek ve Bozzini turnuvayı namağlup tamamlayarak şampiyon oldular.


Çiftler turnavası olarak organize edilen turnuvada erkeklerde ikinci sırayı ise KKTC'den Barış Kızıldere ve Sontaç Esan elde ederken, üçüncü sırayı ise ev sahibi Gergely - Bence çifti kazandı.


Turnuvada bayanlarda ülkemizden sporcu yer almazken, bayanlarda ilk sırayı Macar Erika -Boglar çifti, ikinciliği Slovak Veronika -Svetlana çifti ve üçüncülüğü ise KKTC'den Gökalp -Kızıldere çifti kazandı.


Turnuvada antröner olarak yer alan Yılmaz Balaban, Birkan Tülek'in büyük bir başarı gösterdiğini belirterek, "Birkan, turnuvayı izleyen Avrupa Bocce Federasyonu Başkanı Bruno Casarini'nin de takdirini kazandı" dedi.  

506057 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği