Bocce milli takım seçme koşulları ve takvimi belirlendi

Bocce milli takım seçme koşulları ve takvimi

Bocce milli takım seçme koşulları ve takvimi aşağıdaki gibidir:

Raffa Milli Takım Seçmesi 9 – 10 Temmuz’da Ankara Kazan Bocce Salonunda yapılacak
9 – 10 Temmuz 2016 tarihlerinde Ankara Kazan Bocce Salonunda Raffa milli takım aday sporcu kampı ve ikinci etap seçmesi yapılacaktır. Aşağıda isimleri belirtilen sporcuların en geç 8 Temmuz saat 19:00'da Kazan Bocce Salonunda hazır olmaları gerekmektedir. İl dışından katılan sporcuların yol ve yemek ücretleri federasyonumuz tarafından karşılanacaktır.

1 ERDAL KANTEMİR KIRIKKALE
2 AHMET EMEN BARTIN
3 ŞİNASİ SELECİLER ANKARA
4 YUNUS EMRE GÜNGÖR ANKARA
5 İSMET RASUL BARTIN
6 SEMİH VAR ANKARA
7 RÜSTEM HAMDİ BURSA
8 RAMAZAN ÖMEROĞLU BURSA
9 FURKAN ATALAY ANKARA
10 OĞUZHAN TURHAN ANKARA
11 CANER MAKARA ANKARA
12 SEFA ARSLAN BOLU

Petank Milli Takım Seçmesi 14-17 Temmuz 2016 Ankara Kazan Bocce Salonunda yapılacak
Avrupa Gençler Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek milli takım sporcuları için yapılacak olan seçmeye; 2016 Türkiye Petank Şampiyonasında Yıldızlarda ve Gençlerde ilk 16 dereceye giren erkek sporcular, Gençler Altın Nokta Türkiye Şampiyonasında ilk 8’e giren sporcular ve takımlarda ilk 8 dereceye giren sporcular kendi yaş kategorisinde katılabilecektir. (Seçmelere sadece erkek sporcuları katılabileceklerdir.)

Avrupa Ümitler Petank Şampiyonası için yapılacak seçme kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı yapılacaktır. Sporcular 18 – 23 yaş arasında olmalıdır (Avrupa Şampiyonası tarihi esas alınarak ay-gün olarak hesaplanacaktır.) Takımlarda ilk 8’e giren kadın – erkek sporcular, teklerde ilk 16’ya giren kadın – erkek sporcular, Altın noktada ilk 8'e giren kadın – erkek sporcular katılabileceklerdir.

Avrupa şampiyonasında yarışacak erkek ve kadın sporcular için; Takımlarda ilk 8’e giren kadın – erkek sporcular, teklerde ilk 16’ya giren kadın – erkek sporcular, Altın nokta ilk 8'e giren kadın – erkek sporcular katılabileceklerdir.

Dünya Erkekler Petank Şampiyonası içinse daha önce milli takımda yarışmış sporcular arasından seçme yapılacaktır. (Şampiyona Madagaskar’da yapılacak olup, sadece kendi imkanları ile şampiyonaya katılmak isteyen sporcular seçmeye girecektir.)

Volo Milli takım seçmeleri kadınlarda ve erkekler ayrı tarihlerde yapılacak

30 Temmuz – 1 Ağustos 2016 tarihleri arasında Volo Kadın milli takım seçmeleri Ankara Kazan Bocce Salonunda yapılacaktır. Erkek Volo Milli Takım Seçmesi 6 – 8 Ağustos 2016 tarihleri arasında Ankara Kazan Bocce Salonunda yapılacaktır.

Kombine ve Geleneksel çiftlerde ilk 8’e giren sporcular sadece kombine seçmesine tabi tutulacaktır.
Basamak ve Röle müsabakalarında ilk 8’e giren sporcular ise sadece Basamak seçmesine tabi tutulacaktır.
Altın Nokta müsabakalarında ilk 4’e giren sporcular tercih yaparak (Basamak yada Kombine) seçmesine katılacaktır. (Dünya Gençler ve Ümitler Volo Şampiyonasında sadece Erkek sporcular seçilecektir.)

Petank ve Volo disiplininde son iki sezon (2014-2015) Avrupa-Dünya Şampiyonasında yarışan sporcular, 2016 Türkiye Şampiyonasına katılmış olmak koşuluyla seçmeye girebilecektir.

Petank ve Volo milli takım seçmelerine katılan sporculara Federasyonumuz tarafından herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Petank ve Volo milli takım seçmelerine katılacak sporcuların giderleri, ilgili Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri tarafından karşılanabilecektir.


5286 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği