Bocce bayan milli takımımız KKTC'de 3. oldu

Bocce bayan milli takımımız KKTC'de 3. oldu

KKTC'de yapılan Uluslararası Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunları kapsamında düzenlenen Uluslararası Bocce Turnuvası 30 Eylül'de Lefkoşa Bocce sahalarında yapıldı. Turnuvaya katılan bayan milli takımımız KKTC ve Macaristan'ın ardından 3. sırada yer aldı.

KKTC'de yapılan Uluslararası Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunları kapsamında düzenlenen Uluslararası Bocce Turnuvası 30 Eylül'de Lefkoşa Bocce sahalarında yapıldı. Turnuvaya katılan bayan milli takımımız, KKTC ve Macaristan'ın ardından 3. sırada yer aldı.


Ahmet Recep Tekcan'ın kafile başkanı, Yılmaz Balaban'ın idareci, İsmail Hakkı Yılmaz'ın antrenör olarak yer aldığı kafilede, ülkemizi sporcu olarak Benay Gündüz ve Sevcan Akbaba çifti temsil etti.


 


Turnuvaya 6 ülkeden 30 sporcu katıldı


Turnuvada Türkiye, KKTC-A ve Slovakya ile A Grubunda, KKTC-B, Rusya ve Macaristan ise B Grubunda yer aldılar.  Grupta oynanan müsabakalarda; ilk maçta KKTC-A takımı ile eşleşen sporcularımız, maçın başlarında 4-1 yenik durumda olmalarına rağmen daha sonra durumu düzeltip 9-6 öne geçmeyi başardılar. Ancak bu tempoyu koruyamayan takımımız, müsabakayı 12-9 yenik bitirmekten kurtulamadı. İkinci maçını Slovakya ile yapan millilerimiz, 12-1'lik farklı bir skorla galibiyeti elde etti. Slovakya, KKTC'ye karşı 12-11 yenilince, takımımız grup 2. cisi olarak, 3.lük maçına kaldı.


B Grubunda Macaristan'ın ardından ikinci sırada yer alan Rusya ile 3. lük maçına çıkan milliler, geçen yıl Avrupa Şampiyonasında yenildikleri Ruslara karşı, 10-0 geride oldukları maçı çevirerek galip gelmeyi başardılar ve turnuvayı 3. sırada tamamladılar.


Milli takım antrenörü İsmail Hakkı Yılmaz, millilerin şanssız biçimde grup liderliğini kaçırdığını, ancak Rusları yenerek turnuvayı başarıyla tamamladıklarını belireterek, "Geçen yıl Avrupa şampiyonasında bu takıma karşı kaybetmiştik; bu sene ise onları yenerek 3. olduk. Rus takım geçen sene Avrupa 2.cisi olmuştu. Rövanşı almaktan mutluyuz" dedi.


Milli takımımıza Denktaş ve Talat da başarı dilediler Milli takım 3.lükle yetindi

590603 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği