Bocce İkinci Liginde mücadele nefes kesti

Bocce İkinci Liginde mücadele nefes kesti

Türkiye İkinci Bocce Ligi play-off müsabakaları Eskişehir'de yapıldı. Büyük mücadele veren takımlardan ilk 5'e girenler 1. lige çıktı. 

Türkiye İkinci Bocce Ligi play-off müsabakaları Eskişehir'de yapıldı. Büyük mücadele veren takımlardan ilk 5'e girenler 1. lige çıktı. 


Play-off müsabakalarına birinci ligden düşen takımların yanı sıra, ikinci lig 1. etapta başarılı olan takımlar katıldı. 15 erkek, 15 bayan olmak üzere toplam 30 takımın mücadele ettiği play-off neticesinde, ilk 5 sırada yer alan takımlar birinci lige yükselme hakkı elde etti.
Kocaeli Üniversitesi Bayan - Erkek Takımlarıyla şampiyonluğa ulaşarak lige damga vurdu


Özellikle Erkekler liginde büyük bir çekişme yaşanırken, 11 takım ilk 5 için son ana kadar kıyasıya mücadele etti. Kocaeli Üniversitesi'nin ardından, Bursa Çekirge, İstanbul Bocce, Gümüşhane GSİM ve İzmir Bocce ilk beş içerisinde yer alarak birinci lige terfi ettiler. Kırıkkale GSİM averajla ilk beş dışında kalırken, Balıkesir GM Kültürspor, Eskişehir Esspor, Rize GSİM, Pursaklar Belediyesi ve Gençlerbirliği kılpayı potanın dışında kalma üzüntüsü yaşadı. Samsun Alaçam, Bolu Gençlik, Konya Akademi ve Muğla 75 Yıl ise mücadeleye ortak olamayarak alt sıralarda kaldılar.


Raffa maçları Porsuk Spor Salonunda yapıldı

GSGM Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Babacan da müsabakaları izledi


Bayanlarda ise mücadelede erken kopmalar oldu. Kocaeli Üniversitesi'nin ardından, Bolu Belediye, Muğla GSİM, Eskişehir ESJİM ve Ankara Sital birinci ilge terfi ederken, mücadeleye ortak olan İstanbul Elit ve Rize GSİM ise ilk 5 dışında kaldılar. Gerede İlteriş, Rize Ranihli, Alaçam Gençlik, Gümüşhane Gençlik, Gümüşhane Şiran Karaca, Bolu Gerede mücadeleye ortak olamazken, son iki sırada yer alan Antakya Rok Satranç ve Antalya Kemer Yat Yelken ise henüz başlangıçta mücadelenin dışında kaldılar.


Musa Altun rekoru egale etti; ama Gençlerbirliği'ni 1. lige taşıyamadı   


Bu arada Altın Nokta yarışmalarında birinci etapta Türkiye rekorunu 37 sayıya yükselten Musa Altun, ikinci kez aynı sayıya ulaşarak kendine ait rekorunu egale etti. Ancak Altun'un takımı ve birinci lige renk katacağı beklenen Gençlerbirliği sonuçta 26 puanda kalınca, birinci lig şansını bir sonraki seneye ertelemek zorunda kaldı.


Türkmen; "Seneye format değişecek"


Play-off neticesinde ikinci ligi ilk 3 sırada tamamlayan kulüplere madalya ve kupaları, GSGM Spor Kontrolörleri Kurul Başkanı Fevzi Çelik, federasyon başkan vekili Dr. Mutlu Türkmen, genel sekreter Mehmet Demirdelen, il temsilcisi İsmail Fıçıcı, MHK başkanı Muharrem Akçadağ ve lig serketeri Faik Kapsız verdiler.  Tören sonunda bir konuşma yapan Mutlu Türkmen, takımların çok zorlu bir mücadele ortaya koyduğunu belirterek, "Kazananların yanı sıra kılpayı kaybedenler de var. Ama sporun doğasında kazanmakla beraber kaybetmek de var. Bu nedenle tüm sonuçları hoşgörü lle karşılamak ve daha çok çalışmak gerekiyor" dedi. Türkmen, önümüzdeki sezon lig formatında da değişikliğe gidileceğini ve daha renkli bir lig yapısı kurgulanacağını da açıkladı.


Tüm sonuçlar için tıklayınız >>>


Ev sahibi Eskişehir takımlarından birisi birinci lig vizesi alabildi


Derece yapan takımlar toplu halde 

434311 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği