Bocce Ligi Sonuçlandı

Bocce Ligi Sonuçlandı

Aytaç Türkiye Bocce Birinci Ligi müthiş bir finalle sona erdi. Erkeklerde Kazan Belediye Spor Kulübü son anda ipi göğüslerken, bayanlarda Eskişehir GSİM açık ara şampiyonluğa ulaştı.

Aytaç Türkiye Bocce Birinci Ligi müthiş bir finalle sona erdi. Erkeklerde Kazan Belediye Spor Kulübü son anda ipi göğüslerken, bayanlarda Eskişehir GSİM açık ara şampiyonluğa ulaştı.


Sincan Gençlik Merkezi Spor Salonu'nda 2 gün süren final etabı müsabakalarının ardından erkeklerde Kazan Belediyespor, bayanlarda ise Eskişehir GSİM, lig Şampiyonu oldu. Erkek ve bayanlarda 12'şer takımdan oluşan ekiplerde sporcular, volo, raffa ve petank kategorilerinde puan toplayarak şampiyon olmaya çalıştı. Erkeklerde büyük heyecana sahne olan final etabının son maçında Kazan Belediyespor, Bartın Kemerspor'u raffa kategorisinde 12-10 mağlup ederek, averajla Türkiye Şampiyonu oldu. Erkekler kategorisinde üçüncülüğü ise Eskişehir GSİM kazandı. Bayanlarda ise final etabına avantajlı bir şekilde gelen Eskişehir GSİM, mutlu sona ulaştı. Antalya Kemerspor Türkiye 2.'si olurken, Yeni Bartınspor 3. oldu.Şampiyon takımlara kupa ve madalyalarını Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Ahmet Recep Tekcan verdi. Ahmet Recep Tekcan, Bocce'nin hızla gelişen bir spor dalı olduğunu vurgulayarak, "Bocce, Anadolu'da hızla yayılan bir spor. Şampiyonada da Türkiye'nin her yerinden takımlar mücadele etti. Bocce, özellikle okullarda hızla gelişiyor. Bocce, Anadolu'dan çıkan bir spor ve sporu Türkiye'nin her yerine yaymaya çalışıyoruz. Bocce hızla geliştiği için 2. Lig'i kurduk, 3. Lig'in ise çalışmalarını yapıyoruz. Çok fazla sayıda takım liglere girmek istiyor ancak bütçesi kısıtlı bir federasyon olarak, beklentilerin tamamına karşılık veremiyoruz. Başta Aytaç olmak üzere bize destek veren sponsorlarımız sayesinde sporumuzu geliştiriyoruz" diye konuştu.Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ise, takımlarının lig Şampiyonu olduğu için büyük onur duyduklarını belirterek, "Kazan Belediyesi olarak lig Şampiyonu olduğumuz için çok mutluyuz. Emeği geçen tüm sporcularıma ve personelime teşekkür ediyorum. Kazan Belediyesi olarak Bocce sporuna desteğimizi sürdüreceğiz. Geleceğe dönük planlarımız var. Şu anda Türkiye Şampiyonu olmanın tadını çıkarıyoruz. Türkiye'yi kulüp bazında Dünya Şampiyonası'nda temsil etme hakkını kazandık. Kazan'ın adını tüm dünyaya duyurmak istiyoruz" dedi.


Törende federasyon başkanı Ahmet Recep Tekcan lige katkılarından dolayı , AYTAÇ Bölge Müdürü Hayati Çoban, Sincan Gençlik Merkezi Müdürü Cenk Çınar, Federasyon eski başkanvekili Mutlu Türkmen ve Bocce Lig Sekreteri Faik Kapsız'a birer plaket takdim ettiler. Ayrıca lig esnasında rekor kıran sporcular Gülçin Yaratılmış, Emin Kızılay, Caner Makara, Melike Boz, Canip Arslan ve Engin Ulusoy'a da ödül takdim edildi.


Ligin son 5 sırasında yer alan takımlar, İkinci Lig Play-off grubuna katılarak tekrar birinci lige dönmeye çalışacaklar. Genel sıralama: 

854525 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği