Bocce milli takımlarımız, Dünya Oyunları ve Avrupa Petank Şampiyonasına katılacak

Bocce milli takımlarımız, Dünya Oyunları ve Avrupa Petank Şampiyonasına katılacak

Milli Takımlarımız, 17 Temmuz'dan itibaren Dünya Oyunları ve Avrupa Petank Şampiyonasında yarışarak madalya arayacaklar. 

Milli Takımlarımız, 17 Temmuz'dan itibaren Dünya Oyunları ve Avrupa Petank Şampiyonasında yarışarak madalya arayacaklar. 


4 Yılda bir yapılan Dünya Oyunları bu yıl Kaohsiung'da


Tayvan'ın Kaohsiung kentinde yapılacak olan Dünya Oyunlarına katılacak olan milli takımımızda kafile başkanı olarak Ahmet Recep Tekcan, antrenör Hakkı Ünal, sporcular Volo Basamak disiplininde Sevda Keklik ve Raffa çiftler disiplininde ise Rukiye Yüksel ve Deniz Demir yer alacak. Bir çok spor disiplininin yer aldığı çok sporlu bir organizasyon olan Dünya Oyunlarında, Uluslararası Olimpiyat Komitesince tanınan ve olimpik programda yer almayan tüm spor branşları yer alıyor. Dolayısıyla Olimpiyat oyunlarından sonra en önemli ve prestijli organizasyon olarak kabul edilen Dünya Oyunlarına, branşlarda dünyanın en iyi 6 ülkesi katılıyor. Dünya Şampiyonasında 3. olan Sevda Keklik ve yedinci olan Rukiye-Deniz çifti (bir takım çekildiği için) oyunlarda yarışma hakkı elde etmişti.


Bu yıl oyunlarda 35 branşta yaklaşık 100 ülkeden 4500 sporcu madalya mücadelesi verecek. Oyunlarda kalifiye olarak ülkemizi temsil etmeye hak kazanan branşlar ise; Karate, Beach Handball, ve Bocce.


Dünya Oyunları Web sitesi >>>


Avrupa Petank Şampiyonasında ülkemizi gurbetçiler temsil edecek


Diğer yandan  24-26 Temmuz tarihleri arasında Fransa'nın Nice kentinde yapılacak olan Avrupa Erkekler Petank Şampiyonası'nda ise ülkemizi temsilen idareci - antrenör Mutlu Türkmen ve Fransa'da yaşayan Türk sporcular Selim Dedemoğlu, Mustafa Yılmaz, Ramazan Ardıçlık ve Özcan Duman yer alacak. Erkekler kategorisinde Dünya Şampiyonasının iki yılda bir yapılması kararının alınmasının ardından, ilk kez bu kategoride Avrupa Şampiyonası düzenlenmiş olacak. Milli takım, 18-20 Temmuz tarihleri arasında yine Nice'de yapılacak olan ve 500'den fazla takımın yarışacağı Uluslararası Europetanque Petank Turnuvasına katılacak.


Avrupa Petank Şampiyonası Web sitesi >>>

431018 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği