Bocce'de Ligler Tamamlandı

Bocce'de Ligler Tamamlandı

Türkiye 1. ve 2. Bocce Ligleri, 11-13 Mart tarihleri arasında yapılan maçlarla tamamlandı. 2. ligde ipi Yeni Kemer Belediye Spor göğüsledi..

Türkiye 1. ve 2. Bocce Ligleri, 11-13 Mart tarihleri arasında yapılan maçlarla tamamlandı. 2. ligde ipi Yeni Kemer Belediye Spor göğüsledi..

Mersin Toroslar Bocce Salonunda yapılan maçlar sonucunda; Bocce 2. liginde ilk 3'e giren takımlar kupalarına kavuşurken, ilk 6'da yer alan takımlar ise play-off etabında 1. lige yükselme mücadelesi vermeye hak kazandı. Diğer yandan 1. ligde ilk 6'da yer alan takımlar şampiyonluk için play-off oynama hakkı kazanırken, ligin son 4 sırasındaki takımlar ise 2. ligin ilk 6 takımı ile birlikte 1.ligde yer alma mücadelesi verecek.

Türkiye 2. liginde şampiyonluğu 64 puana oluşan Yeni Kemer Belediye Spor elde ederken, 56 puanla Kırıkkale GSİM ikinci, 53 puanla Mersin Toroslar Belediye Spor ise üçüncü sırada yer aldı. İzmir Bocce, BARSEM ve Ege Yıldız Koleji ise ilk 6'da yer alarak play-off'ta 1. lige çıkma mücadelesi oynama hakkı kazandı.

1. ligde ise ilk 6 sırada yer alarak şampiyonluk mücadelesi vermeye hak kazanan takımlar, Hasanağa TOKİ, Çekirge, Bartın Üniversitesi, Kasan Belediyesi, Bursaspor ve Türkgücü Ülküspor oldu. 1. ligde Kadınlar Basamak disiplininde yarışan İnci Ece ÖZTÜRK, elde ettiği 41 sayı ile yeni Türkiye rekorunun da sahibi oldu. 1. ligin son 4 sırasında kalan takımlar (Gençlerbirliği, Esjim, Bolu Belediye, Tepebaşı) ise 2. ligden gelen ilk 6 takımla karşılaşarak

Play-off etabı 10-12 Nisan tarihleri arasında Ankara Kazan'da yapılacak. Bu etabın sonucunda 1. ligde sıralama ve 1. lige yükselme/düşme kesinleşecek.

1. lig 2. etapta elde edilen dereceler ve sıralama >>>

2. lig 2. etapta elde edilen dereceler ve sıralama >>>


5038 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği