Bocce'de Yılmaz Duran Tarih Yazdı

Bocce'de Yılmaz Duran Tarih Yazdı

Fransa'nın Martigues şehrinde yapılan Dünya Gençler ve Ümitler Bocce (Volo) Şampiyonası'nda tekler geleneksel oyunda bronz madalya kazanan Muhammet Yılmaz Duran ismini Türk Bocce tarihine yazdırdı.

26-30 Kasım tarihleri arasında Fransa'nın Martigues şehrinde yapılan Dünya Gençler ve Ümitler Bocce (Volo) Şampiyonası'nda tekler geleneksel oyunda bronz madalya kazanan Muhammet Yılmaz Duran ismini Türk Bocce tarihine yazdırdı.

Dünya şampiyonasında gençler kategorisinde İsmet Rasül ve Semih Var atış oyunlarında, ümitler kategorisinde ise Gökhan Çelik ve Muhammet Yılmaz Duran geleneksel oyunlarda yarıştı.

Altın Nokta disiplininde mücadele eden İsmet Rasül ilk turda 5, ikinci turda 1 sayıda kalınca elendi. Rasül, Basamak disiplininde ise ilk turda 26 sayı toplayarak ilk 8'e kalmayı başarsa da, çeyrek finalde elde ettiği 27 sayı ile şampiyonayı ancak 7. sırada tamamladı. Röle disiplininde İsmet Rasül ve Semih Var birlikte yarıştı. İlk turda 30 sayı toplayan milliler çeyrek finale yükselse de, çeyrek finalde 32 sayıda kalarak şampiyonayı 8. sırada tamamladı.

Geleneksel oyunlarda kombine disiplininde yarışan Gökhan Çelik, ilk turda İtalyan rakibi karşısında çok iyi bir oyun ortaya koymasına rağmen 24-22 mağlup olmaktan kurtulamadı. Milli sporcumuz ikinci turda Libyalı rakibini 13-12 geçerek baraj maçı oynamaya hak kazanırken, baraj maçında ikinci kez karşılaştığı İtalyan rakibine 26-16 yenilerek elendi. Geleneksel çiftlerde ülkemizi Gökhan Çelik - Muhammet Yılmaz Duran temsil etti. Mililer ilk maçta İtalya karşısında 13-6, ikinci maçta Tunus karşısında 12-0 kaybederek elendi.

Şampiyonada tarihi madalya ise geleneksel tekler kategorisinde yarışan Muhammet Yılmaz Duran'dan geldi. Duran, ilk turda Fransız rakibine 13-3 kaybettikten sonra, baraj maçında Tunuslu rakibini 11-7 geçerek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek final mücadelesinde güçlü Hırvat rakibi karşısında 11-10 galip gelen Duran, yarı finale kalmayı başardı. Yarı finalde ikinci kez Fransız rakibi ile eşleşen sporcumuz, başarılı mücadelesine rağmen 13-6 kaybederek şampiyonayı 3. sırada tamamladı. Şampiyona sonrasında, Volo branşında erkekler geleneksel disiplinde ülkemize kazandırılan ilk madalyanın sevincini yaşayan milli takım antrenörü Hüseyin Tükenmez, "Sporcularımız başarı çıtalarını teker teker yükseltiyor. Olanaklarımız genişlerse her zaman zirvede olabiliriz" dedi.

Dünya Şampiyonasında organizasyonda görev alan Uluslararası Volo Federasyonu Teknik Kurul Üyesi Faik Kapsız da başarılı bir biçimde görevini tamamladı. Kapsız, "Görevli olduğum şampiyonada ülkemizin madalya kazanması beni çok mutlu etti" dedi.


6610 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği