Bocce'de 1. Lige Hasanağa Toki damgası

Bocce'de 1. Lige Hasanağa Toki damgası

2008-2009 Türkiye Birinci Bocce Ligine, bayanlar ve erkeklerde şampiyonluğa ulaşan Bursa Hasanağa Toki SK damgasını vurdu.

2008-2009 Türkiye Birinci Bocce Ligine, bayanlar ve erkeklerde şampiyonluğa ulaşan Bursa Hasanağa Toki SK damgasını vurdu.


Ligin final etabı olan 2. etap müsabakaları 16-19 Nisan 2009 tarihleri arasında Kemer'de yapıldı. Volo ve Petank karşılaşmalarının yapıldığı 2. etap sonucunda, hem erkeklerde hem de bayanlarda İzmir Konak Belediyesi ile çekişen Bursa Hasanağa Toki Spor Kulübü mutlu sonuca ulaşarak, çift şampiyonluk kupasına sahip oldu. Konak Belediye Spor Kulübü ise 2 ikincilik kupası ile yetinmek zorunda kalırken; erkeklerde Eskişehir GSİM üçüncü bayanlarda ise Bartın KTL Spor Kulübü üçüncü sırada yer aldı.


Hasanağa Toki ile Konak Belediyesi arasında oynanan maç şampiyonu da belirledi


Bayanlarda ve erkeklerde Ankara Kazan Belediyesi SK 4. sırada kaldı. Erkekler liginde Bartın KTL 5., Antalya Kemer 6. ve Antalya Kemer Yat Yelken 7.; bayanlar liginde Antalya Kemer 5., Bolu Gençlik Merkezi 6. ve Eskişehir GSİM 7. sırada yer aldı.


Erkeklerde son 5 sırada yer alan takımlardan Bolu Gençlik Merkezi, Bartın Kemer, İstanbul Bocce, Eskişehir Es ve Yalova Acar; bayanlarda ise Muğla Gençlik Spor, Yeni Bartın, Yalova Acar, Kırıkkale GSİM ve İstanbul Bocce ikinci lig play-off grubuna düştüler. Bu takımlardan lig maçlarına iştirak etmeyenlerin play-off grubunda da yarışamalarına izin verilmeyecek. 


Türkmen, Kemer belediye başkanına plaket takdim etti Ödül töreninde Türkmen, Hasanağa Toki ve Konak Belediyesini kutladı


Volo Seçmelerinde de lig sonuçlarının tekrarı yaşandı!


Bu arada 18-19 Nisan tarihleri arasında ligle birlikte yapılan Akdeniz Oyunları Volo milli takım seçmelerinde de ligle paralel sonuçlar ortaya çıktı. Volo basamak oyununda Hasanağa Toki SK sporcuları Sevda Keklik ve Y. Emre Yeşilyurt; altın nokta oyununda ise Konak Belediyesi SK sporcuları  İlke Kumartaşlıoğlu ve Gökhan Çelik ilk sırada yer alarak Akdeniz Oyunları biletini kazandılar.  


Rekorlar yenilendi!


Seçmelerin 3. turunda 32 sayı vuran Dünya 3.cüsü sporcumuz Sevda Keklik, Sedi Geridönmez'e ait olan Türkiye rekorunu da kırmış oldu. Yine lig müsabakalarının 2. turunda 31 sayıya ulaşan Sevda Keklik - Seda Geridönmez çifti rölede kendilerine ait olan Türkiye rekoronu kırmış oldular. Altın Nokta seçmelerinin 2. turunda 18 sayı toplayan Gökhan Çelik ise erkekler Altın Nokta Türkiye rekorunun yeni sahibi oldu.  


2009 Türkiye Bocce Birinci Ligleri tüm sonuçlar >>>
Akdeniz Oyunları Volo Milli takım Seçme sonuçları >>>


Konak Belediyesi erkek takımı kupasını antrenörlerinin elinden aldı


İlke Kumartaşlıoğlu, Petank'ın ardından Volo'da da milli takıma seçildi

472373 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği