Bocce'de Önemli Buluşma

Bocce'de Önemli Buluşma

Mersin'de yapılacak 2013 Akdeniz Oyunları Bocce teknik delegesi olan Mutlu Türkmen, Oyunlar Komite Başkanı Amar Addadi ile buluştu. 

Türkmen, Akdeniz Oyunları Komite Başkanı Addadi ile görüştü


Mersin'de yapılacak 2013 Akdeniz Oyunları Bocce teknik delegesi olan Mutlu Türkmen, Akdeniz Oyunları Komite Başkanı Amar Addadi ile Cezayir'de bir araya geldi. 


Bu önemli buluşma çerçevesinde oyunlarda Bocce branşı ile ilgili beklentilerini ve uluslararası federasyonların taleplerini Addadi'ye ileten Türkmen, 'Sayın Addadi ülkemize özel bir ilgi besliyor. Bu nedenle tüm taleplerimizi olumlu yanıtlaması bizi çok mutlu etti' dedi.


Türkmen, 'Akdeniz Oyunlarında Bocce branşı Petank, Raffa ve Volo disiplinleriyle temsil ediliyor. Ancak en çok katılımın olduğu Petank'ta tek, diğer iki branşta da çift kategoride madalya mücadelesi veriliyor. Bu konuda uluslararası federasyonun rahatsızlığını Sayın Addadi'yle paylaştım. Sporcu sayısı sabit kalmak kaydıyla Petank'ta Altın Nokta oyununun da ilave edilmesini uygun gördü' dedi.


Addadi'nin ayrıca Akdeniz Bocce Birliği'nin kurulmasına ve Mersin'de bir Bocce tesisi oluşturulmasına destek vereceğini belirten Türkmen, 'Sayın Addadi Bocce'nin Akdeniz havzası sporu olmasının altını önemle çiziyor ve ülkemizde yaygınlaşmasına büyük önem veriyor' dedi.


Türkmen, Cezayir ziyareti kapsamında Addadi'nin ardından Cezayir Bocce Federasyonu, basın kuruluşları ve Türkiye Cezayir Büyükelçisi Ahmet Necati Bigalı ile de görüşmelerde bulundu.


Türkmen, Addadi ile görüşmesinden memnun döndü 


Türkmen, büyükelçi Bigalı'ya federasyon onur madalyası takdim etti


Watan gazetesi Mersin'in oyunlara hazır olduğunu yazdı

19478 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği