Bocce'de Volo - Petank - Raffa milli takım seçmeleri yapılacak, TARİHLERE DİKKAT

Bocce'nin aşağıdaki disiplin ve kategorilerinde milli takım seçmeleri yapılacaktır.


Bocce'nin aşağıdaki disiplin ve kategorilerinde milli takım seçmeleri yapılacaktır.


5-6 Ağustos 2010 - Bayanlar Petank milli takım seçmesi:  Seçmeler 3'lü takım müsabakası halinde yapılacaktır. Takımlar 3 veya 4 sporcudan oluşabilecek ve farklı kulüp sporcuları birlikte takım oluşturabilecektir. Seçmelere Türkiye Şampiyonasında tüm kategorilerde (Altın Nokta, tek bayanlar, takımlar, gençler) ilk 8 dereceye giren sporcular, 2009 yılında milli takımlarda yer alan sporcular, yurt dışından katılacak sporcular ve teknik kurulca yeterli görülen sporcular katılabilecektir. Seçmede başarılı olan sporcular Avrupa Bayanlar Petank Şampiyonasında yarışacaktır.


Petank disiplininde gençler kategorisinde seçme yapılmayacaktır. Bu kategoride şampiyon olan Konak Belediye spor kulübü genç takımı, kendi olanakları ile Avrupa Şampiyonasında yarışacaktır.  Büyük erkekler kategorisinde ise seçmeler Eylül ayı içerisinde belirlenecek bir tarihte yapılacaktır.


7-8 Ağustos 2010 - Raffa milli takım seçmeleri:

1- Genç milli takım seçmesi:
Bu kategoride 3 sporcu seçilecek ve bu sporcular Avrupa Gençler Raffa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecektir. Seçmeye 1993 ve daha küçük doğumlu sporcular katılabilecektir. Seçmede Türkiye Şampiyonasında ilk 8 dereceyi alan bayan - erkek sporcular, 2009 yılında milli takımda yer almış sporcular ve teknik kurulca yeterli görülen sporcular katılabilecektir.


2- Bayanlar Dünya şampiyonası seçmesi: Bu kategoride 1 sporcu seçilecek ve bu sporcu Dünya Bayanlar Raffa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecektir.  Seçmede Türkiye Şampiyonasında ilk 4 dereceyi alan bayan sporcular, 2009 yılında milli takımda yer almış sporcular ve teknik kurulca yeterli görülen sporcular katılabilecektir.


3- Büyük Erkekler Dünya şampiyonası seçmesi: Bu kategoride 1 sporcu seçilecek ve bu sporcu Dünya Büyük Erkekler Raffa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecektir.  Bu kategoride 1990'dan daha büyük doğumlu sporcular yarışacaktır. Seçmeye Türkiye Şampiyonasında ilk 4 dereceyi alan erkek sporcular, 2009 yılında milli takımda yer almış sporcular ve teknik kurulca yeterli görülen sporcular katılabilecektir.


4- Ümit Erkekler Dünya şampiyonası seçmesi: Bu kategoride 1 sporcu seçilecek ve bu sporcu Dünya 21 yaş altı Raffa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecektir.  Bu kategoride 1990 ve daha küçük doğumlu sporcular yarışacaktır. Seçmeye Türkiye Şampiyonasında ilk 4 dereceyi alan erkek sporcular, 2009 yılında milli takımda yer almış sporcular ve teknik kurulca yeterli görülen sporcular katılabilecektir.


9 Ağustos 2010 - Volo milli takım seçmeleri:


1- Genç Erkekler Dünya Şampiyonası Seçmesi: Bu kategoride 2 sporcu seçilecektir. Bu sporcular dünya şampiyonasında geleneksel oyunlarda oynayacaktır. Seçmeler kombine branşında yapılacaktır. Seçmeye şu sporcular katılacaktır: İsmet Resul, Gökhan Çelik, Rüstem Hamdi, A. Musa ve Emre Timur


2- Ümit Erkekler Dünya Şampiyonası seçmesi: Bu kategoride sadece Altın Nokta seçmesi yapılacaktır. Seçmeye Yılmaz Duran, Özkay Kaplan, Ekrem Ayer, Ali Asker, İbrahim Çidem ve Faik Öztürk katılacaktır. Basamak ve röle kategorisinde ise Faik Öztürk - İbrahim Çidem seçmesiz yarışacaktır.  


3- Büyük Erkekler Avrupa Şampiyonası seçmesi: Geleneksel oyunlarda sadece kombine seçmesi yapılacaktır. Seçmeye Mehmet Karataş, Mehmet Garip Tarçın, Yılmaz Güzelocak, Hüseyin Tükenmez ve Özkay Kaplan katılacaktır.


Büyük erkeklerde geleneksel tek ve çiftlerde ise, Yusuf Baran, Mehmet Karataş ve Hüseyin Tükenmez arasından belirlenecek 2 oyuncu yarışacaktır.  


Büyükler basamak ve röle için seçme basamak dalında yapılacak ve 2 sporcu seçilecektir. Seçmeye Yılmaz Güzelocak, Rüstem Hamdi, Gökhan Çelik ve Faik Öztürk katılacaktır.  


Büyükler Altın Nokta için ise şu sporcular seçmeye katılacaktır: Yılmaz Duran, Ekrem Ayer, Ali Asker, Özkay Kaplan, İbrahim Çidem, Faik Öztürk, Gökhan Çelik, Yılmaz Güzelocak ve Hüseyin Tükenmez.


Seçmeler Ankara Kazan Bocce Salonu'nda olacaktır. Seçmeye katılacak sporcular saat 09:00'da salonda hazır bulunmalıdır.

224617 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği