Bowling Milli Takımımız Akdeniz Kupasında Şampiyonluğa Ulaştı

Bowling Milli Takımımız Akdeniz Kupasında Şampiyonluğa Ulaştı

Bowling Milli Takımımız Yunanistan'ın Hanya şehrinde yapılmakta olan Akdeniz Kupasında şampiyonluğa ulaştı! Şampiyonanın ilk gününde, milli sporcumuz Mithat Şiveliol başarılı bir performans ortaya koyarak bronz madalya elde etti. 9 ülkeden 36 sporcun

12-20 Nisan tarihleri arasında Yunanistan'ın Hanya şehrinde yapılan Bowling Akdeniz Kupasında milli takımımız bir ilke imza atarak takım sıralamasında şampiyonluğa ulaştı.


Şampiyonanın ilk gününde, milli sporcumuz Mithat Şiveliol başarılı bir performans ortaya koyarak bronz madalya elde etti. 9 ülkeden 36 sporcunun yarıştığı turnuvada, 213 ortalamaya ulaşan Mithat Şiveliol, Fransız ve Yunan rakiplerinin hemen arkasında yer alarak üçüncü oldu. Tek erkeklerde yarışan bir diğer milli sporcumuz Habib Doğan ise 197 ortalamayla 10. sırada yer aldı.


Mithat Şiveliol Kürsüde


Diğer yandan tek bayanlarda 183 ortalamayla oynayan Gülhan Aksular 6., 177 ortalamayla oynayan Ebru Özoğluuntur ise 10. sırada yer aldılar.


Şampiyonanın ikinci gününde ise çift erkeklerde Mithat - Habib ikilisi 2392 puanla 4. sırada; çift bayanlarda ise Ebru - Gülhan ikilisi 2226 puanla 5. sırada yer aldılar.  


Tüm oyunlar sıralamasında erkeklerde Mithat 3058 puanla 5., Habib 3025 puanla 7. sıraya yerleşirken, bayanlarda ise Gülhan 2807 puanla 7. ve Ebru 2742 puanla 9. sırada yer aldılar.


Takımlar sıralamasında ise 4 oyuncumuzun topladığı 4808 puanla Türk Milli Takımı, Fransa ve Kıbrıs'ın önünde ilk sırada yer alarak ilk kez takım halinde Akdeniz Kupası Şampiyonluğu yaşadı!


Akdeniz Kupasında yarışan Bowling Milli Takımımızın giysi sponsorluğunu ise Venice ve Dexter firmaları üstlendi. Her iki firmaya da şükranlarımızı sunuyoruz.


Milli takım Birincilik Kürsüsünde


Turnuvada kafile başkanı olarak yer alan federasyon başkanı Ahmet Recep Tekcan, takım halinde şampiyon olmanın önemine dikkat çekerek, "Takımımızın tüm sporcularının istikrarlı oyunu ve ortaya koydukları yüksek performans, bize takım şampiyonluğunu getirdi" dedi.  


Turnuva sonrasında sporcular başarılarını halay çekerek kutladılar

696665 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği