Bowling'de Lig Başladı

Bowling'de Lig Başladı

Ülke genelinde 13 değişik salonda yaklaşık 400 sporcunun mücadele ettiği 2015 Türkiye Bowling Ligleri başladı. Liglerde kadın - erkek ayrı olmak üzere, Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig kategorilerinde sporcular ter dökecek.

Ülke genelinde 13 değişik salonda yaklaşık 400 sporcunun mücadele edeceği 2015 Türkiye Bowling Ligleri başladı. Liglerde kadın - erkek ayrı olmak üzere, Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig kademelerinde sporcular ter dökecek.

Türkiye Bowling Ligleri, 8'er haftalık 2 devre halinde oynanacak. Devre arasında ve lig sonunda ise sporcuların lig terfisi ve tenzili gerçekleşecek. Ayrıca lig sonunda belirli dereceleri elde eden sporcular Türkiye Kupası ve Federasyon Kupası turnuvalarına katılma hakkı kazanmış olacak.

Türkiye Bowling Liglerinin ülkemizde Bowling sporunun en önemli organizasyonu olduğunun altını çizen Federasyon Başkanı Dr. Ahmet Recep Tekcan, "10 yılı aşkın süredir düzenlenen ligler, ülkemizde Bowling sporunun gelişimi açısından çok önemli bir rol üstleniyor. Liglerin sürekli ve düzenli bir biçimde gerçekleştirilmesine büyük önem veriyoruz. Liglerde yarışan bütün sporcularımıza başarılar diliyorum" dedi.

Başkan Tekcan, İzmir'de sporcuların lig oynayacak salon bulamamasından duyduğu üzüntüyü de dile getirerek, "Yıllardır İzmir'de üst düzey sporcularımız liglere katılıyor. Bu sezon lig oynanacak salon bulunmaması Türk sporu adına önemli bir ayıp. Bu sorunu çözmek için hem Spor Genel Müdürlüğü hem de İzmir il spor teşkilatımız nezdinde girişimlerimizi sürdürüyoruz" dedi.

4898 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği