Bu Sene İlki Yapılan olan Ankara Open Bowling Turnuvası Şimdiden Zirveye Oturdu

Bu Sene İlki Yapılan olan Ankara Open Bowling Turnuvası Şimdiden Zirveye Oturdu

 Ankara Open Bowling Turnuvası dağıtılan ödülü ve katılımcı sayısı itibariyle şimdiden zirveye oturdu.

Avrupa Bowling Turu'nun 16. ayağı olan Rollhouse Ankara Open Bowling Turnuvası'nı, İngiliz Nick Froggat kazandı.

Ankara Rollhouse Bilkent Bowling Salonu'nda yapılan şampiyonada, Dünya Şampiyonu Osku Palermaa (Finlandiya), Dünya Ranking Şampiyonu Stuart Williams (İngiltere), Avrupa Ranking Şampiyonu Paul Moor (İngiltere), Avrupa Şampiyonu Martin Larsen (İsveç), Robert Andersson (İsveç), Pasi Utola (Finlandiya), Achim Grobowski (Almanya), Avrupa Şampiyonu Brit Brondsted (Danimarka), Kirsten Penny (İngiltere), Martina Beckel'in (Almanya) yanısıra 200 sporcu yarıştı.


Nick Froggat


1 hafta süren şampiyonun yarı final ile final maçları sonunda Finli Osku Palermaa'yı 228-219 yenen İngiliz Nick Froggat, birinciliği kazandı. Turnuvada Patri Mannonen (Finlandiya) ile Kristen Penny (İngiltere) ise üçüncü oldu.


Dünya şampiyonu Osku Palermaa İkincilikle yetindi


Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu faaliyet programı içinde yer alan ve Carlsberg'in sponsorluğunda düzenlenen şampiyonada 1. olan Nick Froggat, 10 bin, 2. Osku Palermaa, 7 bin ve üçüncüler Patri Mannonen ile Kristen Penny de 4'en bin Avro para ödülü kazandılar.


Federasyon Başkanı Ahmet Recep Tekcan, turnuvanın sonunda yaptığı açıklamada Bowlingde Avrupa'nın önemli organizasyonlarından birisini gerçekleştirdiklerini ifade ederek, ''Başarılı bir organizasyonu geride bıraktık. Avrupa'nın sayılı turnuvularının Ankara etabının finali çok enteresan geçti. Hızlı oynayan rakibi karşısında teknik bir oyunla şampiyon olan Nick Froggat'ı tebrik ediyorum. Bu tür büyük organizasyonları yapmaya devam edeceğiz'' dedi

827847 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği