Bu Yıl 5.cisi Düzenlenen İstanbul Open Sona Erdi

Bu Yıl 5.cisi Düzenlenen İstanbul Open Sona Erdi

Bu yıl 5.cisi yapılan İstanbul Open turnuvası, 27 ülkeden 174 erkek, 44 bayan olmak üzere 218 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.  

Bu yıl 5.cisi yapılan İstanbul Open turnuvası, 27 ülkeden 174 erkek, 44 bayan olmak üzere 218 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.  


7-13 Nisan tarihleri arasında İstanbul Time-out Bowling Salonunda gerçekleştirilen turnuva büyük bir çekişme içerisinde geçti. Dünyaca ünlü oyuncuların yer aldığı turnuvada, 60 bin Euro para ödülünden pay almak isteyen oyuncular kıyasıya yarıştılar. Erkeklerde Finlandiya'dan Lintila Lasse birinci sırada yer alırken, İsveç'den Peter Ljung ikinci ve aynı ülkeden Dennis Eklund üçüncü sırada yer aldı. Türk sporcular arasında en başarılı olan Mithat Şiveliol ise turnuvayı 18. sırada tamamlayarak, bir çok ünlü sporcuyu geride bıraktı.


Bayanlarda ise birincilik ödülünü Alman Tina Hulsch kazanırken, onu takip eden Danimarkalı sporcular Gales Anne Lorraine ve  Jensen Anja Ginge ikinci ve üçüncü sırada sırada yer aldılar. Türk sporculardan Gülhan Aksular ise turnuvayı 8. sırada tamamladı.Finalleri TRT-3'den yayınlanan turnuva sonrasında TRT'ye bir açıklama yapan federasyon başkanı Ahmet Recep Tekcan, Bowling'in Türkiye'de çok kısa bir süre öncesine kadar bir spor olarak bilinmezken, şimdilerde ülkemizde önemli Bowling yarışmaları yapıldığını belirtti. Tekcan, İstanbul Open'ın ardından geçen yıl ilki yapılan Ankara'nın Open'ın 100 bin euro para ödülüyle Avrupa turunun en büyük yarışması kabul edildiğini de belirterek, "Bu yıl İstanbul Open'dan sonra Ankara Open ve onu takip eden haftada yapacağımız Avrupa Ustalar Şampiyonası ile Bowling'in cazibe merkezi haline geleceğiz. Yüzlerce sporcu ve izleyici ülkemizi ziyaret edecek" dedi.    


Bu arada turnuvada ikisi Türk olmak üzere 7 sporcu da 300 tam sayı yaparak önemli bir başarıya imza attılar. Tam sayıya ulaşan sporcular MARTIN LARSEN, BARLAS KONTAŞ, HABİB DOĞAN, GUY CAMINSKY, MARCUS BERNDT, TIMO SCHRODER ve PETER JYUNG.


Tüm sonuçlar ve skorlar >>>

699496 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği