Bursa'da Bocce Antrenörlük Kursu yapıldı

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanlığınca 9-12 Kasım 2006 tarihleri arasında Bursa'da yapılan 1. Kademe Bocce Yardımcı Antrenör Yetiştirme kursuna katılan 60 aday başarılı olarak Bocce antrenörü oldular. Dört gün boyunca gerçekleştirile

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanlığınca 9-12 Kasım 2006 tarihleri arasında Bursa'da yapılan 1. Kademe Bocce Yardımcı Antrenör Yetiştirme kursuna katılan 60 aday başarılı olarak Bocce antrenörü oldular. Dört gün boyunca gerçekleştirilen yoğun program esnasında Raffa - Petank ve Volo sistemleri hakkında katılımcılara detaylı eğitim verildi. Kursun Özel Eğitim Bölümünde Yılmaz Güzelocak, Yılmaz Balaban, Adem Yakıncı ve Mutlu Türkmen öğretim elemanı olarak görev yaptılar.


Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanlığınca Bocce'yi yaygınlaştırma çalışmaları devam ediyor. Bocce'de önemli merkezlerden biri haline gelen Bursa'da yapılan antrenörlük kursu ve kursa gösterilen ilgide bunun göstergelerinden birisi oldu.

Dört gün boyunca gerçekleştirilen yoğun program esnasında Raffa - Petank ve Volo sistemleri hakkında katılımcılara detaylı eğitim verildi. Kursun Özel Eğitim Bölümünde Yılmaz Güzelocak, Yılmaz Balaban, Adem Yakıncı ve Mutlu Türkmen öğretim elemanı olarak görev yaptılar.

Kurs yöneticisi Adnan Öztürk katılımcıların büyük bir çoğunluğunun beden eğitimi öğretmeni olmasının önemine işaret ederek, "Bursa'da devam eden hızlı çalışmalarımız bundan sonra daha da yaygın ve verimli bir biçimde sürecek" dedi.

853275 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği