Çelik Tarih Yazdı!

Çelik Tarih Yazdı!

Hırvatistan'da yapılan Avrupa Erkekler Volo Şampiyonası'nda Gökhan Çelik bronz madalya kazanarak ismini tarihe yazdırdı.

Hırvatistan'ın Pazin kentinde 3-8 Eylül tarihleri arasında yapılan Avrupa Erkekler Volo Şampiyonası'nda bronz madalya kazanan Gökhan Çelik ismini Bocce tarihine geçirdi. 

 

Avrupa Şampiyonası'nda yarışan Türk milli takımı antrenör Hakkı Ünal yönetimindeki sporcular Gökhan Çelik, Faik Dursun Öztürk, Muhammed Yılmaz Duran ve Rüstem Hamdi'den oluştu.

 

Şampiyonada tekler kategorisinde yarışan Duran, ilk turda Finlandiya'lı rakibine 13-7, ikinci turda Hırvat rakibine 13-5 mağlup olarak elendi. Çiftler kategorisinde ise Duran-Öztürk çifti ilk turda Alman rakiplerini 13-6 mağlup ederek iyi bir başlangıç yaptı. Ancak ikinci turda Hırvat rakiplerine 13-2 mağlup olan sporcularımız, baraj maçında da Karadağ'lı rakiplerine 13-2 mağlup olunca elenmekten kurtulamadı. Şampiyonada Kombine disiplininde yarışan Çelik ilk turda Monako'lu rakibine 22-14 mağlup olduktan sonra, ikinci turda ise Finlandiya'lı rakibini 19-16 yenerek baraj maçı oynamaya hak kazandı. Baraj maçında güçlü Fransız rakibi karşısında iyi bir performans sergilemesine rağmen 22-18 mağlup olunca çeyrek final şansını yitirdi.

 

Sporcularımız atış oyunlarında ise daha başarılı sonuçlara imza attılar. Basamak oyununda yarışan Öztürk ilk turda 33 sayıya ulaşarak çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde 35 sayıya ulaşan sporcumuz ilk 4 dışında kalarak şampiyonayı 5. sırada tamamladı. Röle yarışmasında ise Öztürk-Hamdi çifti ilk turda başarılı bir performans ortaya koyarak 40 sayı topladı ve çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde sporcularımız 35 sayıda kalınca şampiyonayı da 6. sırada tamamlamış oldu.    

 

Avrupa Şampiyonasında tarihi madalya ise Altın Nokta oyununda geldi. Bu disiplinde yarışan Gökhan Çelik ilk turda 12 sayı ile barajın altında kalırken, ikinci turda 13 sayı elde edince elemeyi son anda geçti. Çeyrek finalde 9 sporcuyla mücadele eden sporcumuz bu turda elde ettiği 21 sayı ile final dörtlüsüne kalarak madalya almayı garantiledi. Finalde son topa kadar gümüş madalya şansını devam ettiren sporcumuz son atışta başarılı olamayınca bronz madalyada kaldı.  

 

Böylelikle Gökhan Çelik Federasyonumuzun tüm branşlarında büyük erkekler kategorisinde ilk madalya kazanan sporcu olurken, ayrıca Volo disiplininde de ilk madalya kazanan erkek sporcu oldu.

 

5563 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği