Cezaevleri Personeline Dart'tan Sonra Bocce Eğitimleri de Başladı

Cezaevleri Personeline Dart'tan Sonra Bocce Eğitimleri de Başladı

Federasyonumuz ile Ceza ve Tevkifleri Genel Müdürlüğü arasında yapılan anlaşma gereğince Dart'tan sonra Bocce antrenör eğitim kursları da başladı.

Federasyonumuz ile Ceza ve Tevkifleri Genel Müdürlüğü arasında yapılan anlaşma gereğince Dart'tan sonra Bocce antrenör eğitim kursları başladı.


Bu çerçevede ilk kurs, 72 kursiyerin katılımıyla İstanbul'da Adalet Bakanlığı Personel Eğitim Merkezinde yapıldı. Kursun temel eğitim bölümünde yoğun geçen teorik dersleri Prof. Dr. Erdal Zorba ve Doç. Dr. Metin Yaman verdiler. Uygulama bölümünde ise teknik kurul üyesi Talip Arslan ve MHK başkanı Cevdet Duran, Bocce konusunda personeli eğitiyorlar.Kursa katılanlar toplu halde


Kurs yöneticisi Dr. Mutlu Türkmen, kursun temel eğitim derslerinde çok değerli öğretim üyelerinin görev yaptığını ve bunun kursiyerler için önemli kazanımlar sağlayacağını belirtti. Türkmen, kursun uygulama bölümünde ise ağırlıklı olarak Petank disiplini üzerinde durulduğunu dile getirdi.  Cezaevleri personeline yönelik Bocce eğitimleri 9-15 Mayıs Erzurum ve 24-30 Mayıs Kahramanmaraş'ta yapılacak kurslarla devam edecek.  


Kursiyerler Erdal Zorba'yı dikkatle dinlediler  Kursiyerler temel eğitim derslerinde

711616 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği