Çim Topu'nda Tarihi Adım

Çim Topu'nda Tarihi Adım

Çim Topu'nda tarihi bir adım atıldı. İlk kez oluşturulan Çim Topu Milli Takımı ülkemizi Portekiz'de yapılan Avrupa takımlar şampiyonasında başarıyla temsil etti.

Çim Topu'nda tarihi bir adım atıldı. İlk kez oluşturulan Çim Topu Milli Takımı ülkemizi Portekiz'de yapılan Avrupa takımlar şampiyonasında başarıyla temsil etti. Böylelikle Federasyonumuz Uluslararası Bocce Federasyonu (CMSB) çatısı altında yer alan 4. disiplin olan Çim Topu'nda da faal gelerek, bu 4 disiplini bünyesinde barındıran nadir federasyonlardan bir tanesi oldu.  

6-10 Kasım 2011 tarihleri arasında Portekiz'in Villamoure kentinde yapılan Avrupa Şampiyonasında ülkemizi antrenör Hüseyin Tükenmez yönetiminde, sporcular Özkan Akar, Vuslat Araç, Rahşan Akar ve Miray Selva Çınaroğlu temsil etti. Milliler, şampiyon olan Galler takımına karşı ilk turda başarılı bir mücadele ortaya koyarak dikkatleri üzerine toplarken, branşın önde gelen diğer ülkeleri İrlanda ve İskoçya ile de çekişmeli müsabakalar oynadı.

 

Şampiyonada çift bayanlarda takımımız İspanya ve Güney Kıbrıs ile berabere kalırken, çift erkeklerde ise Almanya ve Isle of Man ile berabere kalmayı başardı. 4'lü takım maçlarında ise Almanya ile 1-1 berabere kalan milli takımımız, böylelikle ilk şampiyonasını başarıyla tamamlamış oldu.

Çim Topu milli takımımız

Açılış töreni

Müsabakalardan bir enstantane

6372 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği