Cumhuriyet Bayramı Nedeniyle Çeşitli İllerde Petank Turnuvaları Yapıldı

Cumhuriyet Bayramı Nedeniyle Çeşitli İllerde Petank Turnuvaları Yapıldı

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çeşitli illerimizde her yaştan çok sayıda kişinin katılımıyla Petank turnuvaları organize edildi.  

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çeşitli illerimizde her yaştan çok sayıda kişinin katılımıyla Petank turnuvaları organize edildi. Samsun ve Yalova'da Petank turnuvalarının ilki gerçekleştirilirken, Bursa'da ikinci kez Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Petank şampiyonası yapıldı. Bursa'daki şampiyonaya ASGD de destek verdi. 


SAMSUN BAFRA DA CUMHURİYET KUPASI PETANK İL BİRİNCİLİĞİ ÇOK SAYIDA SPORCUNUN KATILIMI İLE 27 EKİM CUMARTESİ GÜNÜ YAPILDI.


 


        27 Ekim 07 cumartesi günü Bafra gençlik spor müdürlüğü önündeki petank sahasında cumhuriyet kupası petank il birinciliği 17 tane okuldan 120 tane sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi.


       Bafra  teşkilatlanma sorumlumuz Rıza ALTUN un Bafra da yapılmasını istediği ve 27 Ekim 07 tarihinde yapılmasını planladığımız cumhuriyet kupası petank il birinciliği saat 9.00 da kayıtlar ve kura çekimin den sonra hakemlerimizden Hakan OYAR ve Ömer GÜNGÖR ün oyun kuralları hakkında bilgi vermesi antrenörlerimizden İsmail GÜMÜŞ ve Nuri TEPE nin oyun ile ilgili teknik bilgi vermesi sonucunda oyunlar saat 10.00da başlamış oldu Oyunlar yıldız ,genç ve büyükler kategorilerinde ayrı ayrı oynandı. Dereceye giren sporcular madalya ile ödüllendirildi.


Bafra'da Turnuva öncesi katılımcılara Petank semineri verildi


 


      Madalya töreninden sonra konuşma yapan il temsilcisi Bülent Şener turnuvaya katılan hakem antrenör, sporcu ve Bafra da iyi bir misafirlik örneği gösteren Rıza ALTUN?a teşekkür etti.


 


 DERCEYE GİREN SPORCULAR


 


ALTIN NOKTA GENÇ KIZLAR:


1- FATMA GÜRGÜR 2-BAHAR İPEK 3-NAGİHAN K.ASLAN


 


ALTIN NOKTA GENÇ ERKEKLER:


1-İLKAY PİLİÇ  2-EMRE CEYHAN  3-SERCAN AYDEMİR


 


ALTIN NOKTA YILDIZLAR


1-İSA SAKA  2-MURAT KAYA  3-BEDİRHAN ÇAKIR


 


GELENEKSEL YILDIZ- KIZLAR    


1-NESİME UYAR  2-SİNEM TÜRKMEN 3-ELİF YALDIZ


 


GELENEKSEL YILDIZ- ERKEKLER:


1-RAHİM TOZUN 2-UMUT CÖMERT 3-EMRAH AYKUL 


 


GELENEKSEL GENÇ- KIZLAR 


1-NESLİHAN SAKA  2-FATMA GÜRGÜR 3-ZELİHA DAĞLI


 


GELENEKSEL GENÇ- ERKEKLER 


1-BAYRAM ŞAHİN  2-SEMİH KARACA  3-MUSA ÇİL


  


GELENEKSEL BÜYÜKLER


1-SADIK DÜŞMEZ 2-NURİ TEPE  3-SERCAN AYDEMİR


 


Madalya töreni


 


 


 


 


 


Dereceye giren sporcular toplu halde


 


 


BURSA'DA CUMHURİYET COŞKUSU PETANK'LA YAŞANDI


Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Bursa İl temsilciliği ile Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Petank Cumhuriyet Kupası heyecanı Nilüfer Belediyesi Petank Sahası'nda düzenlenen törenle sona erdi. Minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde yapılan Cumhuriyet Kupası'nda dereceye giren sporculara ödülleri, Nilüfer Belediyesi Başkan vekili Fahri Coşkun, ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, ASGD yönetim kurulu üyesi ömer Faruk çiftçi ve Petank Milli Takım antrenörü Adem Yakıncı tarafından verildi.


Şampiyonada minikler ve yıldızlar kategorisi bayan - erkek karışık oynanırken gençler ve büyükler kategorilerinde ise bayan -erkek ayrı kategorilerde yarıştılar.


Minik Sporcuların mücadelesi göz doldurduMİNİKLER


1-Mustafa Yılmaz


2- Hayrettin Cantuncay


3- Neslihan Şen


YILDIZLAR


1- Selahattin Meydan


2- Hilal Keser


3- Meltem Akçakaya


GENÇ BAYANLAR


1- Kübra Yürükçü


2- Nalan Mutlu


3- Gamze Başaran


4- Elif Kara


GENÇ ERKEKLER


1- Yılmaz Duran


2- İnan Danışman


3- Fuat önal


4- Abdulhamit Keser


Büyük Bayanlarda milli sporcu Nefise Kahraman Birinciliğe ulaştı


BüYüK BAYANLAR


1-Nefise Kahraman


2- Sevda Alp


3- Kadriye D. Vinh


4- Semiha Alp


BüYüK ERKEKLER


1- Ramiz Yılmaz


2- Seyitali Akpırlı


3- Gökhan Yılmaz


4- İlyas çavuldak


Dereceye girenler toplu halde


 


YALOVA'DA 84. YILDA 84 SPORCU YARIŞTI


Cumhuriyetin 84. yılında 84 sporcunun katıldığı Yalova TBBDF İl Temsilciliği ile Yalova Acar spor ulübü okullar arası 1.geleneksel petank Cumhuriyet Turnuvası büyük bir heyecanla tamamlandı. Turnuva yıldızlar ve gençler arasında bay-bayan ayrı ayrı olarak gerçekleştirildi. Turnuvanın akabin den dereceye giren sporculara madalyaları  takdim edildi.


Dereceye giren sporcular:


 *Yıldız Kızlarda


-1. Gurbet YAŞAR (Rahmi Tokay İ.Ö.O)


-2. Merve ÇELİKTEN (Öğretmen Yusuf Ziya İ.Ö.O)


-3.Beyza Nur ÇALIŞKAN (Özel Yüce Bilgili İ. Ö. O)


Yıldızl Kızlarda dereceye girenler


   *Yıldız Erkeklerde


-1.Oğuz KARAHASAN (Rahmi Tokay İ.Ö.O)


-2.Hüseyin YILDIRIM (Bahçelievler İ.Ö.O)


-3Sezgin KARAHASAN (Rahmi Tokay İ.Ö.O)


Tüm dereceye girenler


*Genç  Kızlarda


-1.Aynur AKSU (Anadolu Ticaret Meslek Lisesi)


-2.Sinem GÜL (Anadolu Ticaret Meslek Lisesi)


-3.Semra GÜL (Anadolu Ticaret Meslek Lisesi)


*Genç  Erkeklerde


-1.Turan DEMİR (Anadolu Ticaret Meslek Lisesi)


-2.Mehmet APATARKAN (Anadolu Ticaret Meslek Lisesi)


-3.Ferhat AYDIN (Anadolu Ticaret Meslek Lisesi)


Katılımcılar toplu halde

810248 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği