Dart Erkek Milli Takım Seçmesi formatı

Dart Erkek Milli Takım Seçmesi 8 Temmuz'da Ankara'da yapılacaktır.

Dart Erkek Milli Takım Seçmesi 8 Temmuz'da saat 17:00'de Ankara Atatürk Spor Salonu Dart Salonu'nda yapılacaktır. Seçme öncesinde teknik toplantı yapılacak, toplantıya seçmeye katılmadan milli takımda yer alacak diğer 2 sporcu da katılacaktır. Toplantı ve kura çekimi sonrasında maçlar başlayacaktır.

Seçmeye şu sporcular katılacaktır;
1. gökhan ulusoy
2. mürsel yavuz
3. m.hanefi çelebi
4. rıdvan döğer
5. sadık özdemir
6. cem kıraker
7. yunuscan yıldırım
8. mustafa candemir
9. sefa kılıç

Seçmede A ve B grupları oluşturulacak, A grubu 4, B grubu 5 sporcudan oluşacaktır. İlk 4 sporcu iki gruba dağıtılacaktır. Gruplarda tek devre lig oynanacak ve 3 leg alan kazanacaktır. Gruplarda sıralama kazanılan maç sayısı, maç sayısı eşit ise leg sayısına göre belirlenecektir. Sadece iki sporcunun kazandığı maç sayısı eşitse aralarındaki maç sonucu belirleyici olacaktır. İkiden fazla sporcunun maç ve leg sayısı eşitse; bu durumdaki sporcular arasında ikinci maçlar oynanacaktır. Gruplarda ilk 2 sırayı elde eden sporcular final grubunda yarışacaktır.

Final grubunda 5 leg alan kazanacaktır. Final grubunda ilk turda A ve B grubunun birincileri kendi aralarında, ikincileri ise kendi aralarında maç yapacaktır. Grup birincileri maçını kazanan sporcu seçmeyi kazanmış olacaktır. Maçı kaybeden ise grup ikincileri maçının galibi ile karşılaşacak ve maçı kazanan sporcu da seçmeyi kazanan 2. sporcu olacaktır.

1944 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği