Dart Erkek Milli Takımımız Akdeniz üçüncüsü oldu

Dart Erkek Milli Takımımız Akdeniz üçüncüsü oldu

13-16 Mayıs tarihleri arasında İtalya'da yapılan Akdeniz Kupası'nda erkek milli takımımız üçüncü olurken, çift erkeklerde de ikincilik kazandılar. 

13-16 Mayıs tarihleri arasında İtalya'da yapılan Akdeniz Kupası'nda erkek milli takımımız üçüncü olurken, çift erkeklerde de sporcularımız ikincilik kazandılar. Millilerimiz ayrıca, 17 Mayıs'da yapılan İtalya Açık Turnuvasına katıldı. Emre Toros, İtalya Açık'da üçüncü sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attı.


Akdeniz Kupasına katılan Dart Milli Takımın kafile başkanlığını Ayhan Ölmezoğlu, antrenörlüğünü ise Mete Özdemirci yaptı. Emre Toros, Eser Tekin, Arman Uğur ve Bahadır Alev'den oluşan erkek milli takımımız, Fransa ve İtalya'nın arkasından 19 puana sahip diğer bir ülke Yunanistan'la üçüncülüğü paylaştı. Duygu Karaca ve Seçil Toros'dan kurulu bayan milli takımımız ise 1 puanla beşinci sırada yer aldı.


Çift erkekler karşılaşması


Turnuvada en başarılı sonucu çift erkeklerde final oynama başarısı gösteren  Eser Tekin-Arman Uğur çifti kazandı. Eser - Arman çifti ilk turda, Güney Kıbrıs'lı rakiplerini 4-3, ikinci turda İtalyan rakiplerini yine 4-3 mağlup ederek yarı-finale yükseldiler. Yarı finalde Malta'lı rakipleri ile karşılaşan milli sporcularımız, bu maçı da 4-2 kazanarak finale çıktı. Finalde büyük bir çekişme yaşanmasına rağmen, Fransız rakiplerine 4-3 kaybetmekten kurtulamayan sporcularımız gümüş madalya ile yetindiler. Diğer çiftimiz Emre Toros - Bahadır Alev ise, ilk turda Cebelitarık'ı 4-3 mağlup ederken, ikinci turda İtalyan rakiplerine 4-2 kaybederek elendiler.


Bayan çiftler maçlarında ise Duygu Karaca - Seçil Toros çifti, gruplarında İtalya'ya karşı 4-2, Fransa ve Yunanista'a karşı ise 4-3 kaybederek elendiler. Tek bayanlarda ise Duygu Karaca ilk turu bay geçerken, ikinci turda turnuvanın şampiyonu Güney Kıbrıs'lı rakibi karşısında 4-0 mağlup olarak elendi. Diğer bayan sporcumuz Seçil Toros ise, ilk turda Yunan rakibini 4-2 yenerken, ikinci turda turnuvanın ikincisi İtalyan rakibi kaşısında 4-2 yenilmekten kurtulamayarak elendi.


Millilerimize, WDF Başkanı Roy Price kupa takdiminde


Tek erkeklerde yarışan sporcularımızdan Eser Tekin, ilk turda Güney Kıbrıs'lı rakibine 4-1 yenilerek elenirken, Emre Toros da ilk turda İtalyan rakibine karşı 4-3 kaybederek elendi. Bir diğer sporcumuz Arman Uğur ilk turda Malta'lı rakibini 4-2 yenmesine rağmen, ikinci turda Yunan rakibine karşı 4-3 mağlup olarak elendi. Tek erkeklerde yarışan dördüncü sporcumuz Bahadır Alev ise ilk turda İtalyan rakibini 4-0, ikinci turda Yunan rakibini 4-3  yenmesine rağmen, üçüncü turda Fransız rakibine karşı 4-2 kaybederek yarı-final şansını yitirdi. 


Akdeniz Kupası'nın ardından 17 Mayıs tarihinde yapılan İtalyan açık turnuvasına katılan milli takım sporcularımızdan Emre Toros, üçüncülük kazanarak büyük bir başarıya imza atarken, Bahadır Alev de ilk 16'da yer almayı başardı. Bayanlarda ise Duygu Karaca ilk 8'e girme başarısı gösterdi.


Akdeniz Kupası tüm sonuçlarını görmek için tıklayınız >>>Erkek milli takım üçüncülüğü Fransa'yla paylaştı

459530 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği