Dartçılar puanı KKTC'de aradı

Dartçılar puanı KKTC'de aradı

Türkiye sıralamasının 6. ayağı 22-23 Mart tarihleri arasında Girne Jasmin Court Otel'de oynandı. Turnuvada erkeklerde Sadık Özdemir, bayanlarda ise Hatice Han birinciliği elde ettiler. Ayrıca 23 Mart'ta Türkiye - KKTC Dart Milli takımları arasında bi

Türkiye sıralamasının 6. ayağı 22-23 Mart tarihleri arasında Girne Jasmin Court Otel'de oynandı. Turnuvada erkeklerde Sadık Özdemir, bayanlarda ise Hatice Han birinciliği elde ettiler.
Ayrıca 23 Mart'ta Türkiye - KKTC Dart Milli takımları arasında bir dostluk turnuvası yapıldı. Oldukça çekişmeli geçen turnuvayı, son oynanan çiftler karşılaşmalarında üstünlük sağlayan KKTC Dart Milli takımı, 7-5 kazanmayı bildi.


 


Final maçını seyirciler dikkatle takip ettiler


Erkeklerde 64, bayanlarda ise 10 sporcu yarıştı


Türkiye Sıralamasının 6. ayağını teşkil eden açık turnuvada, Türkiye'den katılan sporcuların yanı sıra, Kıbrıslı ve İngiliz oyuncular da yarıştılar.  Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmalarda KKTC'li sporcuların başarısı dikkat çekerken, Sadık Özdemir final grubu maçlarının ilkinde KKTC'li Mete Sakallı'yı 3-0, ilk 16 karşılaşmasında İngiliz John Swanie'yi 3-0, çeyrek finalde Veli Han'ı 4-1, yarı finalde KKTC'li Hüseyin Oratçıoğlu'nu 5-2 ve finalde bir diğer KKTC'li rakibi Necip Yıldırım'ı 6-2 yenerek şampiyonluk kupasını Türkiye'ye getirmeyi başardı. Bayanlarda ise turnuva öncesinde Türkiye sıralamasında 6. sırada yer alan Hatice Han büyük bir çıkış yaparak şampiyonluk kupasını elde etti. Zorlu final müsabakasında Nida Cavun'u 5-4 yenen Han, sıralamada üst sıralara tırmandı.


Bayanlar birincisi Hatice Han Erkekler birincisi Sadık Özdemir


KKTC'li Necip final maçında kaybetti Sadık finali kazanmayı bildi


Türkiye - KKTC Dostluk Turnuvası


Diğer yandan turnuva esnasında Türkiye ile KKTC takımları arasında oynanan ikili dostluk turnuvasında, öncelikle tekler maçları oynandı. Tekler maçlarında iki takımdan da 4'er oyuncu galip gelince, çiftlere geçilmeden önce skor 4-4 oldu. Çiftler karşılaşmalarının ilk ikisinde de taraflar birer maç kazanınca skor 5-5'e taşındı. Son iki maçta büyük çekişme yaşandı. Bu maçlardan ilkini KKTC galip tamamlayarak, skoru 6-5'e getirdi. Son karşılaşmada ise izleyenler büyük bir mücadeleye tanık oldular. Bu karşılaşmada Bahadır Alev- Serkan Yalız çifti rakiplerine 2-1 yenilmekten kurtulamayınca, KKTC maçı 7-5 kazanmış oldu.  Karşılaşmada Türk Milli takımını teklerde Sadık Özdemir, Arman Uğur (kaptan), Eser Tekin, Tolga Bora, Barış Bulgun, Bahadır Alev, Baler Eskibatman ve Gürhan Aktürk temsil ettiler. İkili turnuvada kazandıkları maçlar ve ortalamalarına göre Sadık Özdemir teklerde birinci, Bahadır Alev üçüncü olurken; çiftlerde tek galibiyeti elde eden Sadık Özdemir - Arman Uğur ikilisi ikinci sırada yer alarak gümüş madalyanın sahibi oldular.   


Türkiye dart milli takımı KKTC dart milli takımı


Ödül Töreni


Türkiye sıralamasının 6. ayağında dereceye giren sporcuları ödüllerini veren federasyon başkanı Ahmet Recep Tekcan, törende yaptığı konuşmada organizasyonu üstlenen Anatolians Group'a, sponsorluk desteklerini esirgemeyen Efes Pilsen'e ve turnuvayı destekleyen KKTC'li Dart birliklerine teşekkür etti. Tekcan, turnuvaya katkı sağlayanlara da birer şükran plaketi takdim etti. Törende, ikili turnuvada yarışan KKTC ve Türkiye Milli takım kaptanlarına ise kupa ve ödüllerini federasyon başkan vekili Mutlu Türkmen takdim etti.


Tekcan'ın teşekkür konuşması Plaket takdimi


Takım kaptanları ödüllerini Türkmen takdim etti  Turnuvada görevli hakemler


Turnuvada katılımcı listesi ve tüm sonuçlar >>>

717443 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği