Dart'ta Genç Sınav

Dart'ta Genç Sınav

Dart Avrupa Gençler Kupası, 9-11 Temmuz tarihlerinde Danimarka'nın Billund şehrinde yapıldı.

Dart Avrupa Gençler Kupası, 9-11 Temmuz tarihlerinde Danimarka'nın Billund şehrinde yapıldı.

15 ülkenin mücadele ettiği şampiyonada, milli takımlarımız erkeklerde genel sıralamada 9., kızlarda ise 8. sırada yer aldı. Kafile başkanlığını Murat Kul, antrenörlüğünü Talip Arslan'ın üstlendiği milli takımda erkeklerde Enes Ekrem Eşer, Halil Aytuğ Katırancı, Erdem Bütüner ve Mertcan Türkyılmaz, kızlarda ise Emine Dursun ile Sema Kalmaz ülkemizi temsil etti.

Erkek milli takımımız, Almanya, İsveç ve İrlanda ile birlikte yer aldığı grupta 3 maçını da kaybederek elendi. Çift erkeklerde Bütüner-Katırancı çifti iyi bir başlangıçla ilk turda Avusturyalı ve ikinci turda Belçikalı rakiplerini 3-2 yenerek çeyrek finale yükseldi. Derece maçında İrlandalı rakiplerine kaybeden sporcularımız derece şansını kaçırdı. Diğer çiftimiz Eşer-Türkyılmaz ise ilk turda İngiliz rakiplerine yenilerek elendi. Tek erkelerde ise Türkyılmaz ilk turda Hollandalı rakibine, Eşer ikinci turda İsveçli rakibine, Bütüner ikinci turda İrlandalı rakibine ve Katırancı ikinci turda Gallerli rakibine yenilerek elendi.

Çift kızlarda ise Dursun-Kalmaz 7'li grupta başarılı bir mücadele ortaya koyarak, grubu Rusyanın ardından ikinci sırada tamamladı. Derece maçında evsahibi Danimarka'ya 3-2 kaybeden sporcularımız kürsü şansını yitirmiş oldu. Tek kızlarda ise Emine Dursun 7'li grupta 3. sırada yer alarak final grubuna kalırken, Sema Kalmaz ise 5. sırada kalarak gruptan çıkamadı. Dursun final grubunda ilk maçında Danimarkalı rakibine kaybederek çeyrek final şansını yitirdi.

3868 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği