Dart'ta 4. ayak İstanbul'da yapıldı

Dart'ta 4. ayak İstanbul'da yapıldı

Dart Türkiye Sıralaması 4. ayağı İstanbul'da yapıldı. Bayanlarda 39 sporcunun katılımıyla rekor sayıya ulaşıldı.

Dart Türkiye Sıralaması 4. ayağı İstanbul'da yapıldı. 77 erkek, 39 bayan olmak üzere toplam 116 sporcunun yarıştığı turnuva, Taksim Elit Otel'de gerçekleştirildi.


Turnuvanın erkekler finalinde Bahadır Alev'i 6-1 mağlup eden Eser Tekin şampiyonluğa ulaşırken, üçüncülüğü ise Arman Uğur ile Engin Kayaoğlu paylaştılar.


Bayanlarda ise sürpriz bir çıkış yapan İstanbul bölgesi sporcusu Mine Aloğlu, finalde favori rakibi Meltem Giray'a 5-2 üstünlük kurarak şampiyonluğa ulaşmayı başardı. Bayanlarda üçüncülüğü ise Aslı Özkasım ile Deniz Başsulu paylaştılar.


Dereceye girenler toplu haldeBayanlar finali


Turnuvada dereceye giren sporculara ödüllerini federasyon başkanı Ahmet Recep Tekcan, başkan vekili Mutlu Türkmen ve İstanbul il temsilcisi Cebrail Birsen takdim etti. Törende bir konuşma yapan başkan Tekcan, Bowling ve Bocce'de olduğu gibi Dart branşında da uluslararası turnuvalarda sonuç almanın zamanının geldiğini belirterek, "İlk önemli sınavımız 13-16 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan Akdeniz Kupası olacak. Sizden bu turnuvada derece istiyorum" dedi. Tekcan, önümüzdeki sezon İstanbul'daki turnuva sayısının da 3'e çıkarılarak gelişen İstanbul Dartına destek sağlanacağını kaydetti.


Bayanlarda dereceye girenlere ödüllerini Türkmen verdiErkeklerde dereceye girenlere ödüllerini başkan Tekcan verdi


Üçüncüler ödüllerini il temsilcisi Cebrail Birsen'den aldı Turnuvaya ilgi büyüktü


Tüm eleme maçlarının sonuçları >>> 

520852 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği