Dart'ta 9. ayakta da favori sporcular kazandı

Dart'ta 9. ayak yapıldı. Finale bir adım kala erkeklerde Sadık Özdemir, bayanlarda Meltem Giray birinciliği elde ettiler.

Dart'ta 9. ayak yapıldı. Finale bir adım kala erkeklerde Sadık Özdemir, bayanlarda Meltem Giray birinciliği elde ettiler.


Dart Türkiye Sıralamasının 9. ayağı ADT organizasyonuyla Ankara'da gerçekleştirildi. 10 ayaktan oluşan Türkiye Sıralamasının 9. ayağında bayanlarda ve erkeklerde favori sporcular sonuç almayı bildiler. Turnuvaya 62 erkek, 16 bayan olmak üzere toplam 78 sporcu katıldı.


Erkekler 1.cisi Sadık Özdemir Bayanlar 1.cisi Meltem Giray


3 gün süren karşılaşmaların son gününde finaller oynandı. Erkekler finalinde sürpriz yaparak finale adını yazdıran Murat Alataş final karşılaşmasında güçlü rakibi Sadık Özdemir'e 6-1 yenilmekten kurtulamadı. Bir diğer favori sporcu Emre Toros yarı finalde Sadık Özdemir'e, Fikret Dursun ise Murat Alataş'a yenilerek 3. sırada yer aldılar. Turnuvada ilk 8'e giren diğer sporcular ise; Serkan Kabal, Utku Karaca, Bahadır Alev ve Yasin Kara oldular.


Turnuvada bayanlar finalinde güçlü rakibi Seçil Toros'u geride bırakan Meltem Giray birinci olurken, yarı finalde kaybeden Duygu Karaca ve Aslı Barış ise üçüncülükle yetinmek zorunda kaldılar. Bayanlarda ilk 8'e giren diğer sporcular; Zehra Türkgülü, İlgen Sakin, Sibel Alumur ve Didem Dengiz.


Turnuvada dereceye giren sporculara ödüllerini federasyon başkanvekili Mutlu Türkmen, eğitim kurulu başkanı Y. Doç. Dr. Mehmet Güçlü ve MHK başkanı Ayhan Ölmezoğlu verdiler. Mutlu Türkmen, turnuvada erkekler finaline yükselerek sürpriz yapan Murat Alataş'ı tebrik ederek, "Finale gelmeyi başaran yeni isimleri görmekten memnuniyet duyuyoruz. Yeni isimler çıtayı zorluyor" dedi. Türkmen, organizasyonu gerçekleştiren ADT yöneticilerine de teşekkür ederek, Dart'a verdikleri desteğin yeni sezonda da sürmesini beklediklerini belirtti. Törende birinci olan sporculara Datadart tarafından Dart takımı hediye edildi.      


   


 

656337 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği