Dart'ta Türkiye sıralaması ve Ustalar Turnuvası katılımcıları belli oldu

Dart'ta 6. ayak sonunda oluşan Türkiye Sıralaması >>>

Dart'ta 6. ayak sonunda oluşan Türkiye Sıralaması >>>


En son Haziran ayında Ankara?da düzenlenecek olan ustalar ayağına katılabilmek için 6 ayak  (18 turnuva ) ve uluslar arası turnuvalardan oyuncuların getirdikleri puanlar arasından en yüksek 15 tanesi toplanarak  Türkiye Sıralaması oluşturulacaktır. 


18. turnuva   sonunda oluşacak bu sıralamada erkelerde ilk 28 sporcu bayanlarda ise ilk 14 sporcu doğrudan son ayağa katılmaya hak kazanır. Bu sıralamaya hak kazanıpta ustalar turnuvasına katılamayan sporcu yerine sıralamada bir sonraki sporcuya hak geçmez.


Sıralama esnasında eğer erkeklerde 28.cilik bayanlarda 14.lük sırasında aynı puanda olan sporcular varsa bu sporcular arasında, Ustalar Ön Eleme turnuvası öncesi tek devreli lig usülü play out oynanacak ve Ustalar turnuvasına direkt katılacak oyuncu belirlenecektir. Diğer ortak puanlı sporcuların Ustalar Turnuvası Ön Elemelerine katılarak Ustalar Turnuvasına katılabilme şansları devam edecektir. Ustalar Turnuvası Ön Elemesi puan vermeyecek sadece Ustalar Turnuvasına katılacak oyuncu sayısını 32 ye tamamlamaya yarayacaktır.


Son olan Ustalar Turnuvasın da  erkeklerde 32 bayanlarda  16 sporcu mücadele edecektir. Dolayısıyla erkelerde 4 sporcu  bayanlarda ise 2 sporcu ustalar turnuvası öncesi yapılacak bir turnuvayla belli olacaktır. Ustalar turnuvasına gelmeyeceğini önceden beyan eden sporcuların yerine sayıyı erkeklerde 32 ye bayanlarda 16 ya tamamlayacak şekilde Ön eleme turnuvası sayesinde sporcu seçilecektir. Ustalar turnuvasına katılmayacağını beyan etmeyen sporcu bir sonraki senenin ilk turnuvasında cezalı duruma düşecektir.Bu ön eleme turnuvasında katılım sayısına göre seri başı uygulaması yapılacaktır.Ön eleme müsabakası vizeli lisansı olan herkese açık bir turnuvadır.


Türkiye sıralaması , Ustalar turnuvasında alınan puanlar sonunda; tüm ayaklardan  ve WDF puanlı uluslararası turnuvalardan alınan en iyi 15 turnuva  puanının toplamı sonucunda belli olur. 

40777 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği