Dünya Çocuk Oyunları başladı, ilk gün Volo'da Türk sporcular fırtına gibi esti

Dünya Çocuk Oyunları başladı, ilk gün Volo'da Türk sporcular fırtına gibi esti

Dünya Çocuk Oyunları muhteşem açılış töreniyle başladı. Milli sporcularımız, ilk günde Volo disiplininde zirveye oturdu. .

Dünya Çocuk Oyunları muhteşem açılış töreniyle başladı. Milli sporcularımız, ilk günde Volo disiplininde zirveye oturdu.


Dünya Çocuk Oyunları 24 Nisan günü Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılan muhteşem açılış töreniyle start aldı. Birbirinden güzel gösterilerin sergilendiği açılış töreninde, yaklaşık 90 ülkeden 3 bin sporcu hazır bulundu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in hazır bulunduğu açılış töreni TRT'den canlı yayınlandı.


Oyunlarda Bocce branşında 24 ülkeden 300'ü aşkın katılımcı yer alırken, Raffa, Petank ve Volo disiplinlerinin üçünün de içerisinde yer aldığı Bocce, oyunların en geniş katılımlı branşı oldu. Ankara Gençlik Parkı içerisinde düzenlenen sahalarda oynanan müsabakalar halktan da büyük bir ilgi gördü.


İlk gün Volo Basamak disiplininde fırtına gibi esen Türk sporculardan İsmet Resul 27 sayı ile ilk sırada yer alırken, İtalyan Mana 26 sayı ile ikinci, ve diğer Türk sporcu Tayfun Arık ise 25 puanla üçüncü sırada yer aldı. Madalya kovalayan bir diğer sporcu Hırvat Cubela ise 22 sayı ile dördüncü sırada yer aldı. Volo basamak disiplininde madalya mücadelesinin bu dört sporcu arasında geçmesine kesin gözüyle bakılıyor.


İlk gün Raffa teklerde Semih Var ilk turda Sırp rakibini 11-1 mağlup ederken, çiftlerde Türkiye A takımı Hırvatistan'ı 13-3 mağlup etti. Türkiye B takımı ise Brezilya karşısında 11-4 mağlup olmaktan kurtulamadı.


Şampiyonanın ilk gününde çiftler Petank takımlarımız ise ilk 2 maçlarını kaybederek şampiyona dışında kaldı. Takımlarımız Dostluk turnuvasında mücadelesine devam ediyor.


Organizasyonun ev sahibi olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek müsabaka alanına gelerek sporcu, antrenör ve idarecilerle sohbet ettikten sonra, sahada bir süre Petank oynadı. Açık alanda yapılan müsabakalara çok büyük bir izleyici ilgisi olduğunu gören Gökçek, parkta kalıcı bir Bocce alanı yapma sözü verdi.


Açılış Törenini FOMGET renklendirdi


Bocce teknik toplantısı


Volo Basamak Oyunları


Raffa müsabakaları


Petank müsabakaları


Gökçek yabancı antrenör ve sporcularla sohbet etti


Gökçek kısa bir süre Petank oynadı


Gökçek hakemlerle birlikte   

53770 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği