Dünyaca Ünlü Bowlingci Brian Voss Türkiye'de

Dünyaca Ünlü Bowlingci Brian Voss Türkiye'de

30.04.08, Çarşamba


Amerikan Profesyonel Bowling Liginin en ünlü sporcularından Brian Voss 1-6 Mayıs tarihleri arasında Ankara ve İstanbul?da  eğitim programları ve seminerler düzenleyerek Türk bowlingseverlerle buluşacak.


 


1958 doğumlu olan Brian Voss, 1982'den beri Amerikan Profesyonel Bowling Ligi PBA'de yer alıyor. Profesyonel kariyeri boyunca 24 birincilik kazanan Voss?un bowlingten elde ettiği gelir 2,5 milyon doları aşıyor. PBA dışında uluslararası turnuvalarda da pek çok derecesi ve birinciliği bulunan Voss, 1988'de de PBA tarafından yılın sporcusu seçildi. Brian Voss PBA Tour Turnuvalarında oynadığı 76.300 oyun ile PBA rekorunu elinde tutmaktadır. Hem PBA hem de USBC tarafından Onur Listesine kabul edilmiştir.


 


Düzenli olarak ABD ve Dünyanın değişik ülkelerinde kendi eğitim programlarını sürdüren Brian Voss, ülkemizi ilk kez ziyaret ederek, sporcu ve antrenörlere eğitim programlarını uygulayacak. Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu başkanı Ahmet Recep Tekcan, son yıllarda ülkemizde bowlingin çıtasının hızla yükselmekte olduğunu kaydederek, ?Ülkemiz uluslararası bowling camiasının da ilgi odağı haline geldi. Brian Voss dünyada en ünlü isim ve ülkemize gelmesi bizim için çok önemli faydalar sağlayacak? dedi.


 


Brian Voss

688847 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği