Dünya Kupasında 5. Olduk

Dünya Kupasında 5. Olduk

İlk kez düzenlenen Dünya Kadınlar Volo Kupasında milli takımımız 5. oldu.

Fransa'nın St Vulbas şehrinde 10-12 Şubat tarihleri arasında ilk kez düzenlenen Dünya Kadınlar Volo Kupasında milli takımımız 5. oldu.

İlk kez düzenlenen ve Bocce'nin olimpiyat oyunları adaylığı için pilot uygulama olarak değerlendirilen Dünya Kupasına dünya sıralamasındaki ilk 8 milli takım davet edildi. Bu takımlar arasında yer alan Türkiye, Tunus ve Fas'la birlikte üçlü grupta yer aldı. Tunus karşısında başa baş geçen çekişmeli mücadelede, Melike Boz altın noktada rakibine 7-6 kaybedince milli takım 2-0 geri düştü. Geleneksel çiftlerde ise Melike Boz-Ceren Zincir çifti rakipleri karşısında 11-3 kaybetmekten kurtulamayınca skor 4-0 oldu. Son turda rölede Neşe Şahin-Necla Şahin ise rakiplerine 35-26 üstünlük kurunca, skor 4-2 oldu. Tunus karşısında 4-2 kaybeden milliler, Fas karşısında ise altın noktada 11-6, rölede 33-22 üstünlük kurdu. Çiftler maçını ise 11-7 kaybeden milli takım böylelikle karşılaşmayı 4-2 galip tamamlamış oldu.

Bu sonuçla ilk dörde kalma şansını kullanamayan milli takım, ilk kez katıldığı bu büyük organizasyonu 5. sırada tamamlamış oldu. İlk Dünya kupasını finalde İtalya'yı 6-0 mağlup eden Çin kazanırken, Tunus ve Slovenya ise 3.cülüğü paylaştı.

2532 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği