Emre Toros Dart Avrupa Karmasına Seçildi

Emre Toros Dart Avrupa Karmasına Seçildi

İngiltere Bridlington'da yapılan Winmau Dünya Ustaları Dart Turnuvasına ilk kez katılan milli sporcularımızdan Emre Toros başarılı performansı neticesinde Avrupa karmasına seçildi.   

İngiltere?nin Bridlington kentinde Dünya Dart Federasyonu - WDF- tarafından Winmau'nun sponsorluğuyla düzenlenen Winmau World Masters (Dünya Ustaları ) Turnuvası  sonuçlandı. İlk defa bu yıl Türkiye?nin de iki sporcuyla temsil edildiği turnuvada büyük Erkekler kategorisinde İskoçya'dan Robert Thornton seri başı olmadığı turnuvada şampiyonluğa ulaşarak büyük bir sürprize imza attı.


Çeyrek Finalde son Lakeside Şampiyonu ve turnuvanın 1 numaralı seri başı Martin Adams'ı 3-1 yenen Thornton, yarı finalde bu sefer 4 numaralı seri başı Martin Atkins'i 6-1 gibi net bir skorla eleyerek finale ulaştı. Turnuvanın 6 numaralı seri başı Darryl Fitton'la unutulmaz bir final oynayan İskoç sporcu hem Winmau World Masters turnuvasını kazandı, hem de Ocak ayında düzenlenecek ve Dünyanın en prestijli turnuvalarından biri sayılan Lakeside turnuvasına katılmaya hak kazandı.


Turnuvanın en keyifli anlarından biri ise hiç kuşkusuz son 16 maçları esnasında Turnuvanın 7 numaralı seri başı John "Boy" Walton'ın Martin Philips'e karşı yaptığı 9 dart bitirişiydi.


Büyük Bayanlarda ise "Altın Kız" Trina Gulliver'i yarı finalde saf dışı bırakan Hollandalı Karin Krappen şampiyonluğa ulaşı. Trina karşısında rakibine oranla daha düşük bir ortalamayla oynayan Krappen, buna rağmen 4-2 lik sonuçla fazla zorlanmadan finale uzandı. Finalde bir başka İngiliz Karen Lawman'ı yine daha düşük bir ortalama tutturmasına rağmen 4-3 yenerek Winmau World Master şampiyonu olmaya hak kazandı.


Ülkemizi ilk defa Büyük Erkekler kategorisinde temsil eden iki sporcumuzdan biri olan Milli sporcumuz Bora Temizsoy A-2 grubundaki tek maçında Stuart Bousfield'e 3-0 yenilerek turnuvaya ilk turda veda etti.


Yine Türkiye'yi temsilen turnuvaya katılan Emre Toros ise H1 grubunda başarılı


Emre Toros


maçlar çıkartarak grubunda yarı finale kadar yükselme başarısı gösterdi. Grup yarı Finalinde ise şanssız bir eşleşme yaşayan Milli Sporcu, daha sonra turnuva çeyrek finalinde Finalist Darryl Fitton'a elenecek olan güçlü rakibi Simon Whitlock'a 3-0 yenilmekten kurtulamadı.Ancak ortaya koyduğu performans ve aldığı galibiyetlerle turnuvada kendine saygın bir yer edinen Emre Toros Avrupa karmasına seçilerek bir kez daha Türkiye'nin gurur kaynağı oldu.


Toplamda 60.000 sterlin (yaklaşık 150.000YTL) ödülün dağıtıldığı turnuvada Büyük erkeklerde şampiyon olan Robert Thornton İskoçya?daki evine cebinde fazladan 25.000 sterlin  (yaklaşık 62.500YTL) ile döndü.


Turnuvanın 18 Kasımda oynanan finallerini canlı yayınlayan BBC, 1.9 milyon seyirci toplayarak (%10.2 pay) bir rekora imza attı.  


kaynak: dartspdo.org

795598 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği