Engin Ulusoy Çeyrek Finale Yükseldi

11-15 Eylül tarihleri arasında Fransa'nın Dardilly şehrinde yapılan 18 ve 23 yaşaltı Volo Dünya Şampiyonasında Basamak Oyunuda yarışan Engin ULUSOY 18/44 sayı elde ederek ilk 8'e girmeyi başardı. 18 yaşaltında yarışan Ulusoy, çeyrek finaldede iyi bir müca

11-15 Eylül tarihleri arasında Fransa'nın Dardilly şehrinde yapılan 18 ve 23 yaşaltı Volo Dünya Şampiyonasında Basamak Oyunuda yarışan Engin ULUSOY 18/44 sayı elde ederek ilk 8'e girmeyi başardı. 18 yaşaltında yarışan Ulusoy, çeyrek finaldede iyi bir mücadele sergileyip 21/47 sayıya ulaşmasına rağmen güçlü rakipleri karşısında ilk 4'e giremeyerek elendi.


23 yaşaltı çiftler geleneksel oyunda yarışan Emre ABAR ve Mehmet KARATAŞ ise  şampiyonanın en güçlü ekiplerinden olan Slovenya ve İtalya'ya karşı oynadıkları müsabakaları kaybederek şampiyonadan elendiler. 23 yaşaltı tekler geleneksel oyunda yarışan Mustafa YILMAZ ise ilk maçını Bosna'ya karşı kaybetmesine rağmen ikinci maçında Şili'li rakibini yenerek baraj maçı oynama hakkı elde etti. Baraj maçında Avustralya'lı rakibine karşı çekişmeli bir maç ortaya koyan Yılmaz maçı kaybedince ancak 10. sırada yer alabildi. 23 yaşaltı Kombine oyununda yarışan Emre ABAR, şampiyonanın favori sporcuları olan Fransız ve Bosnalı rakiplerine yenilerek il sekiz şansını yitirdi. Abar daha sonra sıralama maçında Çinli rakibini mağlup etti. Abar rakiplerinden aldığı sayılarla gelecek için olumlu sinyaller verdi.


18 yaşaltı Altın Noktada oynayan Murat ERÇETİN ise 9 sayı elde ederek baraj altında kaldı. 18 yaşaltı çiftler atış (basamak) oyununda ise Özkay KAPLAN ve Engin ULUSOY ikilisi 23/52'lik skorlarıya ancak 9. sırada yer alabildiler.


  

824740 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği