Federasyon Kupası Yapıldı

Federasyon Kupası Yapıldı

Bowling Federasyon Kupası, 10-12 Şubat tarihleri arasında Mersin'de yapıldı. Şampiyonada dereceye girenlerle birlikte, ikinci ve üçüncü lig ödülleri de takdim edildi.

Bowling Federasyon Kupası, 10-12 Şubat tarihleri arasında Mersin Bowling Adası Spor Salonu'nda yapıldı. Şampiyonaya Bowling İkinci ve Üçüncü Kış Liginde başarılı olan sporcular katıldı.

 

Şampiyonada bayanlarda Naile Sancar final maçında Nurşen Telli'yi 2-1 mağlup ederek şampiyonluğa ulaşırken, üçüncülüğü ise Çiğdem Öznur ile Ayşe Kalaycı elde etti.

 

 

Erkeklerde ise finalde Fehmi Murat Özer'i 2-0 mağlup etmeyi başaran Emre Belli şampiyonluğa ulaşırken, üçüncülüğü Osman Bal ile Berk Parlak paylaştı.

 

Ödül töreninde, şampiyonada dereceye girenlerle birlikte, ikinci ve üçüncü lig ödülleri de takdim edildi. İkinci ligde ilk üç dereceyi elde eden sporcularla (Naile Sancar, Ferah Şöhret Kayım, Çiğdem Öznur ve Berk Parlak, Osman Bal, Fehmi Murat Özer) üçüncü ligde ilk üç dereceyi elde eden sporculara (Oytun Kurtkaya, Aylin Yiğitoğlu, Esra Kayış ve Adem Zengin, Tahir Yılmaz, M. Can Özdemir) ayrıca Bowling ligleri ödül sponsoru olan Turuncu Hat Spor tarafından Bowling topu hediye edildi.

 

Ödül töreninde Federasyon Başkanı Ahmet Recep Tekcan, yönetim kurulu üyeleri Serdar Arslan ve Fuat Yıldırım, federasyon genel sekreteri Mehmet Demirdelen, Mersin GSİM Müdürü İbrahim İlhami Koç, spor şube müdürü Ahmet Tarakçı ve Bowling Adası İşletmeleri Sahibi Halil Keçebir de hazır bulundu.

 

Törende kısa bir konuşma yapan Federasyon Başkanı Ahmet Recep Tekcan, uzun süreden sonra Mersin'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Dünyanın en güzel salonlarından birini faaliyetimize açan Halil beye teşekkür ederiz. Daha önce uluslararası faaliyetlerde kullandığımız bu salonun önümüzdeki dönemlerde de yine önemli faaliyetlere ev sahipliği yapacağını umuyorum" dedi. Tekcan, Bowling disiplininde yapılacak yatırımlarla ülkemizin çıtayı yükselteceğini de vurgulayarak, Türkiye'nin Bowling'de lider ülkeler arasına gireceğine inandığını kaydetti.

 

 

 

 

6062 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği